Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht verslaat PEC Zwolle én houdt de nul: 'Eindelijk, na 110 wedstrijden'

FC Dordrecht viert de 2-0 met de supporters René Kamps
FC Dordrecht toverde de Krommedijk vrijdagavond om tot feestterrein door promotiekandidaat PEC Zwolle te verslaan. Maar misschien nog belangrijker: voor het eerst dit seizoen hield de ploeg de nul. "Eindelijk, na 110 wedstrijden", zegt doelman Liam Bossin met een knipoog na de 3-0 zege.
Corrado Francke | 8 oktober 2022 15:08 | Aangepast op 8 oktober 2022 15:08
De Belgisch-Ierse goalie, tot zijn eigen verbazing niet verkozen tot 'man of the match' in het stadion, zag zijn ploeg verzuimen een karrenvracht aan kansen af te maken. Daardoor bleef het lang 1-0, maar in de slotfase gooiden Pepijn Doesburg en Anouar El Azzouzi het duel op slot. "Ik ben blij voor de ploeg, want we verdienden deze wedstrijd te winnen na al die kansen. Dit voelt heel goed", vertelt Bossin.

De dag van spits Doesburg kon sowieso niet meer stuk. Na 84 minuten kwam hij binnen de lijnen en na nog geen twintig seconden scoorde hij bij zijn eerste balcontact de bevrijdende 2-0. "Ik denk dat dit het mooiste moment uit mijn carrière is. Ik heb altijd in de jeugd gespeeld en daar heb je alleen ouders die kijken. Het was een droom om mijn eerste goal met de fans te vieren."
"We waren erg scherp aan het trainen deze week", zegt Doesburg, die van tevoren al een positief gevoel had over het treffen met de Zwollenaren. "We hebben geweldig snelle buitenspelers en daardoor zie je dat we genoeg kansen krijgen."

Momenten pakken
De lange aanvaller kwam in de zomer over van Jong Sparta, deed veel mee in de voorbereiding maar moet in de competitie Samuele Longo voor zich dulden. "Ik moest even wennen, maar als ik mijn momenten krijg moet ik die gewoon pakken. Dat heb ik uitstekend gedaan", lacht Doesburg.

"Dit zijn de mooie avonden voor de club, de fans en iedereen die erg hard werkt hier", klinkt trainer Michele Santoni blij, maar ook opvallend nuchter. "Dat komt omdat ik tegen mijn jongens al vanaf de eerste dag zeg dat de scheidingslijn tussen 'goed' en 'niet goed' heel dun is en alleen maar afhankelijk is van het resultaat. Maar ik heb ze bewust gemaakt dat de prestatie belangrijker is, dat wat we doen vanaf maandag tot en met zondag."

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

FC Dordrecht verliest van Anderlecht in oefenduel met komische tint

FC Dordrecht heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Anderlecht met 5-0 verloren. Hoew...

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...