Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht verslaat PEC Zwolle én houdt de nul: 'Eindelijk, na 110 wedstrijden'

FC Dordrecht viert de 2-0 met de supporters René Kamps
FC Dordrecht toverde de Krommedijk vrijdagavond om tot feestterrein door promotiekandidaat PEC Zwolle te verslaan. Maar misschien nog belangrijker: voor het eerst dit seizoen hield de ploeg de nul. "Eindelijk, na 110 wedstrijden", zegt doelman Liam Bossin met een knipoog na de 3-0 zege.
Corrado Francke | 8 oktober 2022 15:08 | Aangepast op 8 oktober 2022 15:08
De Belgisch-Ierse goalie, tot zijn eigen verbazing niet verkozen tot 'man of the match' in het stadion, zag zijn ploeg verzuimen een karrenvracht aan kansen af te maken. Daardoor bleef het lang 1-0, maar in de slotfase gooiden Pepijn Doesburg en Anouar El Azzouzi het duel op slot. "Ik ben blij voor de ploeg, want we verdienden deze wedstrijd te winnen na al die kansen. Dit voelt heel goed", vertelt Bossin.

De dag van spits Doesburg kon sowieso niet meer stuk. Na 84 minuten kwam hij binnen de lijnen en na nog geen twintig seconden scoorde hij bij zijn eerste balcontact de bevrijdende 2-0. "Ik denk dat dit het mooiste moment uit mijn carrière is. Ik heb altijd in de jeugd gespeeld en daar heb je alleen ouders die kijken. Het was een droom om mijn eerste goal met de fans te vieren."
"We waren erg scherp aan het trainen deze week", zegt Doesburg, die van tevoren al een positief gevoel had over het treffen met de Zwollenaren. "We hebben geweldig snelle buitenspelers en daardoor zie je dat we genoeg kansen krijgen."

Momenten pakken
De lange aanvaller kwam in de zomer over van Jong Sparta, deed veel mee in de voorbereiding maar moet in de competitie Samuele Longo voor zich dulden. "Ik moest even wennen, maar als ik mijn momenten krijg moet ik die gewoon pakken. Dat heb ik uitstekend gedaan", lacht Doesburg.

"Dit zijn de mooie avonden voor de club, de fans en iedereen die erg hard werkt hier", klinkt trainer Michele Santoni blij, maar ook opvallend nuchter. "Dat komt omdat ik tegen mijn jongens al vanaf de eerste dag zeg dat de scheidingslijn tussen 'goed' en 'niet goed' heel dun is en alleen maar afhankelijk is van het resultaat. Maar ik heb ze bewust gemaakt dat de prestatie belangrijker is, dat wat we doen vanaf maandag tot en met zondag."

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

De Plucheplakkers blikken terug op 'seizoen om in te lijsten' van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar in het seizoen 2024/2025. De halve finale van de nacompetitie blijkt het einds...

Jaden Slory door de voordeur terug naar Feyenoord: 'Ik ben iedereen dankbaar'

De selectie, staf en supporters van FC Dordrecht gingen afgelopen dagen door een rollercoaster. Zo o...

Successeizoen FC Dordrecht strandt in schoonheid: 'We hebben met lef gespeeld'

Het seizoen van FC Dordrecht was een smakelijke taart zonder gedroomde kers. Een slijtageslag in Til...

Promotiedroom FC Dordrecht spat uiteen na thriller in Tilburg

FC Dordrecht heeft de finale van de play-offs op bizarre wijze misgelopen. De ploeg kende bij Willem...

Willem II-supporter mishandelt buschauffeur voor wedstrijd tegen FC Dordrecht

Een 27-jarige supporter van Willem II heeft woensdag voorafgaand aan de wedstrijd tegen FC Dordrecht...