gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht verslaat PEC Zwolle én houdt de nul: 'Eindelijk, na 110 wedstrijden'

e77a42360c3c3965d234523bbcce72ea

FC Dordrecht toverde de Krommedijk vrijdagavond om tot feestterrein door promotiekandidaat PEC Zwolle te verslaan. Maar misschien nog belangrijker: voor het eerst dit seizoen hield de ploeg de nul. "Eindelijk, na 110 wedstrijden", zegt doelman Liam Bossin met een knipoog na de 3-0 zege.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De Belgisch-Ierse goalie, tot zijn eigen verbazing niet verkozen tot 'man of the match' in het stadion, zag zijn ploeg verzuimen een karrenvracht aan kansen af te maken. Daardoor bleef het lang 1-0, maar in de slotfase gooiden Pepijn Doesburg en Anouar El Azzouzi het duel op slot. "Ik ben blij voor de ploeg, want we verdienden deze wedstrijd te winnen na al die kansen. Dit voelt heel goed", vertelt Bossin.

De dag van spits Doesburg kon sowieso niet meer stuk. Na 84 minuten kwam hij binnen de lijnen en na nog geen twintig seconden scoorde hij bij zijn eerste balcontact de bevrijdende 2-0. "Ik denk dat dit het mooiste moment uit mijn carrière is. Ik heb altijd in de jeugd gespeeld en daar heb je alleen ouders die kijken. Het was een droom om mijn eerste goal met de fans te vieren."
"We waren erg scherp aan het trainen deze week", zegt Doesburg, die van tevoren al een positief gevoel had over het treffen met de Zwollenaren. "We hebben geweldig snelle buitenspelers en daardoor zie je dat we genoeg kansen krijgen."

Momenten pakken
De lange aanvaller kwam in de zomer over van Jong Sparta, deed veel mee in de voorbereiding maar moet in de competitie Samuele Longo voor zich dulden. "Ik moest even wennen, maar als ik mijn momenten krijg moet ik die gewoon pakken. Dat heb ik uitstekend gedaan", lacht Doesburg.

"Dit zijn de mooie avonden voor de club, de fans en iedereen die erg hard werkt hier", klinkt trainer Michele Santoni blij, maar ook opvallend nuchter. "Dat komt omdat ik tegen mijn jongens al vanaf de eerste dag zeg dat de scheidingslijn tussen 'goed' en 'niet goed' heel dun is en alleen maar afhankelijk is van het resultaat. Maar ik heb ze bewust gemaakt dat de prestatie belangrijker is, dat wat we doen vanaf maandag tot en met zondag."

Lees meer over:

Lees ook

hop on

Pendelbussen brengen reizigers ieder kwartier van station naar bedrijventerrein

Om de gevolgen van de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug op te vangen, is bij station Sliedrecht het nieuwe mobiliteitsconcept Hop On gelanceerd. Pendelbussen brengen sinds donderdag werknemers in de spits ieder kwartier vanaf het station naar de bedrijventerreinen in Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam en andersom.

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.