Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht vist weer in talentenvijver Feyenoord en haalt nieuwe middenvelder

Van der Sluijs werd donderdag gepresenteerd Zakaria Akkouh
FC Dordrecht heeft zich versterkt met Joep van der Sluijs. De 22-jarige middenvelder komt over van Feyenoord Onder 21 en maakt zodoende dezelfde stap als trainer Melvin Boel en verdediger Sem Valk.
Corrado Francke | 4 juli 2024 13:55 | Aangepast op 4 juli 2024 12:53
De in Gelderland geboren Van der Sluijs speelde 35 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie: 20 duels in het promotiejaar van NEC Nijmegen en 15 duels in het shirt van TOP Oss. In de zomer van vorig jaar vertrok hij transfervrij naar Feyenoord Onder 21, waar hij na een jaar dus weer vertrekt. Donderdag werd hij gepresenteerd in het M-Scores Stadion.

Trainer en ploeggenoot
Van der Sluijs, die met Boel en Valk zijn trainer en ploeggenoot van vorig seizoen tegenkomt, tekent voor twee jaar met een optie tot nog een jaar.

“Joep heeft zich afgelopen jaar goed ontwikkeld en was één van de sterkhouders in een team dat zowel kampioen als bekerwinnaar is geworden”, vertelt Mark Ruijl, die verantwoordelijk is voor de aanwinsten aan de Krommedijk. “Door de nauwe samenwerking met Feyenoord is er een mogelijkheid gevonden om Joep aan de selectie toe te voegen.”

Nóg een nieuwe naam
De club presenteerde donderdag nóg een aanwinst. Verdediger Reda Akmum trainde al enkele dagen mee met het eerste elftal en zette donderdag zijn handtekening onder een éénjarig contract met een optie voor nog een jaar.

Akmum heeft evenveel KKD-duels op zijn naam als Van der Sluijs. De verdediger doorliep een groot deel van de jeugdopleiding van FC Utrecht en deed bij de beloftenploeg van de Utrechters ervaring op in de eerste divisie. De afgelopen seizoenen kampte Akmum met blessures.

“Zijn vastberadenheid om terug te komen op het hoogste niveau valt hem zeer te prijzen”, zegt Ruijl, die hem ‘graag een kans wil geven’ zich weer bij een club te voegen. “Met zijn kwaliteiten en doorzettingsvermogen zijn wij ervan overtuigd dat hij alsnog de stappen gaat maken die Reda kan maken als voetballer.”

Zesde en zevende nieuwe contractspeler
Van der Sluijs en Akmum zijn de zesde en zevende nieuwe contractspelers voor FC Dordrecht. Eerder werd de komst van Dean Zandbergen, Sem Valk, Igor Daniel da Silva, Ben Scholte en Joseph Amuzu wereldkundig. Ook zijn er met spitsen Devin Haen en Jayson Ezeb twee Feyenoord-huurlingen bekend. Ezeb traint wel mee met de eerste selectie, maar zal minuten gaan maken bij FC Dordrecht Onder 21.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...