Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht vraagt compensatie voor lege tribunes

De overheid heeft een fonds opgericht van 36 miljoen. Daarin worden de gevolgen van het verbod op publiek in de betaalde sport vergoed. FC Dordrecht zal ook de gederfde inkomsten tot 4 december declareren bij de overheid. Maar het is nog afwachten of ook de zakelijke evenementen worden vergoed.
Sander de Jonge | 22 november 2021 13:57 | Aangepast op 24 februari 2022 10:31
Er wordt verwacht dat er 25 tot 30 miljoen euro naar het betaalde voetbal gaat, blijkt uit navraag van de NOS bij Eredivisie CV en KNVB. Alleen weet algemeen directeur van FC Dordrecht Hans de Zeeuw nog niet of ook de gemiste omzet van hun businnessclub wordt vergoed. Daar zouden normaal gesproken evenementen plaatsvinden.

Nu moet de club wachten op een reactie vanuit de overheid. “Ik zie niet dat wij na 3 december met publiek gaan voetballen”, denkt De Zeeuw. “Tot aan die periode kan de schade wel eens oplopen tot 150.000 euro.” En dat zijn niet alleen de gemiste omzet via ticketverkoop, maar ook dus de evenementen en horeca van het stadion. “We gaan daar alles aan doen via de wegen die ons worden geboden om dat vergoed te krijgen.”


Het demissionaire kabinet heeft vorige week vrijdag de nieuwe maatregelen bekend gemaakt, waaronder het verbod op publiek bij alle professionele wedstrijden tot 4 december.

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...