Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht weer op het trainingsveld: plezier, nieuwe trainer en negen proefspelers

Onder leiding van hoofdtrainer Michele Santoni trapte FC Dordrecht donderdagochtend het nieuwe seizoen af met de eerste training. Een mix van proef- en contractspelers, jeugd en spelers op amateurbasis vormden de 28-koppige selectie die het kunstgrasveld naast het Riwal Hoogwerkers Stadion opstapte."Even kennismaken met iedereen", aldus Santoni, die benadrukt volgende week over te gaan op het tactische deel van de trainingen. "Maar ik heb er een goed gevoel aan overgehouden vandaag, er is leuk getraind."'Zit een idee achter'Jari Schuurman, goed voor 72 duels in Dordtse dienst, denkt er ook zo over. "Een lekkere training, hard gewerkt maar ook met een idee erachter. Een lekker begin dus", vertelt de middenvelder.tekst gaat verder onder deze tweet
Corrado Francke | 24 juni 2021 15:54 | Aangepast op 24 juni 2021 15:54
De 24-jarige Schuurman is van de huidige contractspelers het meest ervaren bij Dordrecht en lijkt daarom een belangrijke kandidaat voor het aanvoerderschap komend seizoen. "Ik zou het een mooie eer vinden. Ik denk dat ik het kan, dat ik de ervaring heb en dat ik de persoon daarvoor kan zijn. Maar dat is aan de trainer, ik maak me er niet druk om."

Mahmudov

In totaal negen spelers zijn op proef aan de Krommedijk. Zij horen later of zij wel of geen deel uitmaken van de selectie die op 6 augustus tegen Jong PSV het nieuwe seizoen begint. Denis Mahmudov is de bij Dordrecht bekendste naam van die negen: de 31-jarige aanvaller maakte in het seizoen 2017/2018 achttien treffers voor de Schapekoppen.

"De basis is daar", ziet ook Schuurman. "Maar je hebt nog altijd de selectie, de spelers die het dit seizoen op het veld moeten laten zien." Hij heeft vertrouwen in het selectiebeleid, dat ervoor moet zorgen dat in augustus een kwalitatief sterke selectie op het wedstrijdformulier te zien is. "Ik heb vandaag een aantal hele goede spelers gezien, dus we gaan het zien."

Oefenduel tegen RBC

Op zaterdag 3 juli wacht, anderhalve week na de eerste training, het eerste oefenduel: in Roosendaal gaat de ploeg van Santoni op bezoek bij RBC. "We gaan er hard aan werken, niet alleen op maar ook buiten het veld. We ontbijten en lunchen samen, dat waren ze vroeger niet gewend hier."

De hoofdtrainer heeft daarnaast vertrouwen in de kwaliteiten van de oefenspelers. "Die zijn niet zomaar uit de lucht komen waaien, dat zijn jongens die Leon (Vlemmings, red.) en ik gescreend hebben. Ik hoop binnen drie weken daarom tachtig tot vijfentachtig procent van de selectie rond te hebben."

Oefenprogramma

Na de wedstrijd in Roosendaal spelen de Dordtenaren nog een uitwedstrijd tegen vv Alblasserdam (10 juli), Cambuur (13 juli), Helmond Sport (16 juli), Excelsior Maassluis (17 juli), ASWH (20 juli), Almere City (23 juli) en Fortuna Sittard (30 juli) voordat op 6 augustus de competitie weer begint.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...