Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht zet eerste stap naar nieuw stadion

FC Dordrecht en de gemeente Dordrecht hebben woensdag aangekondigd een volgende stap te zetten in de plannen rondom een nieuw stadion voor de Schapenkoppen.
Jordy Nijenhuis | 21 februari 2019 15:50 | Aangepast op 21 februari 2019 15:50
Tijdens de persconferentie over de samenwerking namen Marco Stam, wethouder sport, wonen en openbare ruimte, en algemeen directeur Hans de Zeeuw van FC Dordrecht het woord over de plannen.

Wethouder Stam sprak daarin over een win-winsituatie FC Dordrecht krijgt meer draagkracht, terwijl de gemeenschap er ook veel voor terug krijgt. In het nieuwe plan is er namelijk gekozen voor een maatschappelijke insteek.

Nu het onderzoek naar de maatschappelijke insteek voor het stadion is afgerond gaat het college van burgemeester en wethouders een haalbaarheidsonderzoek starten. Medio mei verwachten beide partijen de tweede fase van de bouwplannen te hebben afgerond.

In de persconferentie gaf De Zeeuw aan dat hij hoopt dat de vervolgstappen voorspoedig genomen zullen worden. Volgens De Zeeuw is dat cruciaal om ervoor te zorgen dat het betaalde voetbal in Dordrecht geborgd blijft en FC Dordrecht geen lachertje wordt in het betaalde voetbal.

Maar er is ook haast voor FC Dordrecht volgens De Zeeuw: "Binnen nu en drie maanden weten we waar we staan. Dan is het een 'go' of niet."

Er ligt voor de club wel een doemscenario op de loer als het nieuwe stadion er niet komt volgens De Zeeuw: "Het wordt een heel lastig verhaal om hoger te gaan spelen dan dat we nu doen. Als degradatie uit de eerste divisie een feit wordt, dan kunnen we nog één of twee jaar de dans ontspringen. Maar als we degraderen is het bijna onmogelijk voor FC Dordrecht om nog een keer terug te komen in de eerste divisie."

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Lees ook

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...