Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht zet eerste stap naar nieuw stadion

FC Dordrecht en de gemeente Dordrecht hebben woensdag aangekondigd een volgende stap te zetten in de plannen rondom een nieuw stadion voor de Schapenkoppen.
Jordy Nijenhuis | 21 februari 2019 15:50 | Aangepast op 21 februari 2019 15:50
Tijdens de persconferentie over de samenwerking namen Marco Stam, wethouder sport, wonen en openbare ruimte, en algemeen directeur Hans de Zeeuw van FC Dordrecht het woord over de plannen.

Wethouder Stam sprak daarin over een win-winsituatie FC Dordrecht krijgt meer draagkracht, terwijl de gemeenschap er ook veel voor terug krijgt. In het nieuwe plan is er namelijk gekozen voor een maatschappelijke insteek.

Nu het onderzoek naar de maatschappelijke insteek voor het stadion is afgerond gaat het college van burgemeester en wethouders een haalbaarheidsonderzoek starten. Medio mei verwachten beide partijen de tweede fase van de bouwplannen te hebben afgerond.

In de persconferentie gaf De Zeeuw aan dat hij hoopt dat de vervolgstappen voorspoedig genomen zullen worden. Volgens De Zeeuw is dat cruciaal om ervoor te zorgen dat het betaalde voetbal in Dordrecht geborgd blijft en FC Dordrecht geen lachertje wordt in het betaalde voetbal.

Maar er is ook haast voor FC Dordrecht volgens De Zeeuw: "Binnen nu en drie maanden weten we waar we staan. Dan is het een 'go' of niet."

Er ligt voor de club wel een doemscenario op de loer als het nieuwe stadion er niet komt volgens De Zeeuw: "Het wordt een heel lastig verhaal om hoger te gaan spelen dan dat we nu doen. Als degradatie uit de eerste divisie een feit wordt, dan kunnen we nog één of twee jaar de dans ontspringen. Maar als we degraderen is het bijna onmogelijk voor FC Dordrecht om nog een keer terug te komen in de eerste divisie."

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...