gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht zet eerste stap naar nieuw stadion

08f33f74769d6ef2b42e759fd049ee64.jpg

FC Dordrecht en de gemeente Dordrecht hebben woensdag aangekondigd een volgende stap te zetten in de plannen rondom een nieuw stadion voor de Schapenkoppen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tijdens de persconferentie over de samenwerking namen Marco Stam, wethouder sport, wonen en openbare ruimte, en algemeen directeur Hans de Zeeuw van FC Dordrecht het woord over de plannen.

Wethouder Stam sprak daarin over een win-winsituatie FC Dordrecht krijgt meer draagkracht, terwijl de gemeenschap er ook veel voor terug krijgt. In het nieuwe plan is er namelijk gekozen voor een maatschappelijke insteek.

Nu het onderzoek naar de maatschappelijke insteek voor het stadion is afgerond gaat het college van burgemeester en wethouders een haalbaarheidsonderzoek starten. Medio mei verwachten beide partijen de tweede fase van de bouwplannen te hebben afgerond.

In de persconferentie gaf De Zeeuw aan dat hij hoopt dat de vervolgstappen voorspoedig genomen zullen worden. Volgens De Zeeuw is dat cruciaal om ervoor te zorgen dat het betaalde voetbal in Dordrecht geborgd blijft en FC Dordrecht geen lachertje wordt in het betaalde voetbal.

Maar er is ook haast voor FC Dordrecht volgens De Zeeuw: "Binnen nu en drie maanden weten we waar we staan. Dan is het een 'go' of niet."

Er ligt voor de club wel een doemscenario op de loer als het nieuwe stadion er niet komt volgens De Zeeuw: "Het wordt een heel lastig verhaal om hoger te gaan spelen dan dat we nu doen. Als degradatie uit de eerste divisie een feit wordt, dan kunnen we nog één of twee jaar de dans ontspringen. Maar als we degraderen is het bijna onmogelijk voor FC Dordrecht om nog een keer terug te komen in de eerste divisie."

Lees ook

DSC_4780.JPG

Kuijt ziet FC Dordrecht winnen met contractnieuws op komst: ‘De pen ligt klaar’

Het is niet meer de vraag of, maar wanneer Dirk Kuijt zijn contractverlenging bij FC Dordrecht aankondigt. Het nieuws hing al wekenlang (en eigenlijk al langer) in de lucht, maar na de 1-0 zege op ADO Den Haag geeft hij aan dat het officiële bericht niet lang meer op zich laat wachten.

yv2026412NKS02384.jpg

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”