gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht zet eerste stap naar nieuw stadion

08f33f74769d6ef2b42e759fd049ee64.jpg

FC Dordrecht en de gemeente Dordrecht hebben woensdag aangekondigd een volgende stap te zetten in de plannen rondom een nieuw stadion voor de Schapenkoppen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Tijdens de persconferentie over de samenwerking namen Marco Stam, wethouder sport, wonen en openbare ruimte, en algemeen directeur Hans de Zeeuw van FC Dordrecht het woord over de plannen.

Wethouder Stam sprak daarin over een win-winsituatie FC Dordrecht krijgt meer draagkracht, terwijl de gemeenschap er ook veel voor terug krijgt. In het nieuwe plan is er namelijk gekozen voor een maatschappelijke insteek.

Nu het onderzoek naar de maatschappelijke insteek voor het stadion is afgerond gaat het college van burgemeester en wethouders een haalbaarheidsonderzoek starten. Medio mei verwachten beide partijen de tweede fase van de bouwplannen te hebben afgerond.

In de persconferentie gaf De Zeeuw aan dat hij hoopt dat de vervolgstappen voorspoedig genomen zullen worden. Volgens De Zeeuw is dat cruciaal om ervoor te zorgen dat het betaalde voetbal in Dordrecht geborgd blijft en FC Dordrecht geen lachertje wordt in het betaalde voetbal.

Maar er is ook haast voor FC Dordrecht volgens De Zeeuw: "Binnen nu en drie maanden weten we waar we staan. Dan is het een 'go' of niet."

Er ligt voor de club wel een doemscenario op de loer als het nieuwe stadion er niet komt volgens De Zeeuw: "Het wordt een heel lastig verhaal om hoger te gaan spelen dan dat we nu doen. Als degradatie uit de eerste divisie een feit wordt, dan kunnen we nog één of twee jaar de dans ontspringen. Maar als we degraderen is het bijna onmogelijk voor FC Dordrecht om nog een keer terug te komen in de eerste divisie."

Lees ook

Schermafdruk op 2026-03-27 11-02-48.png

Brug over de Noord komende week vier nachten dicht

De Brug over de Noord en de nabijgelegen kruising N915 - Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht zijn komende week vier nachten afgesloten voor al het wegverkeer. Tijdens de sluiting wordt er gewerkt aan het vernieuwen van het asfalt.

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.