gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht zet unieke reeks neer: 'Maar belangrijker is waar we in mei staan'

ec5dab48c1f430b492e9539caaa1e1a5

Het kan momenteel niet op voor FC Dordrecht. De ploeg bond vrijdagavond FC Den Bosch met 5-1 aan de zegekar, breidde de ongeslagen reeks uit naar tien wedstrijden, is de meest scorende ploeg van de Keuken Kampioen Divisie en steeg naar plek vijf. "Maar belangrijker is waar we halverwege mei staan", benadrukt trainer Michele Santoni.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In eigen stadion kende de thuisclub vrijdag een bliksemstart. Binnen twee minuten was de 1-0 al een feit en na 25 minuten stond er al een 3-1 tussenstand op het scorebord. Na rust breidde FC Dordrecht de voorsprong verder uit door goals van middenvelder Rocco Robert Shein en een rake penalty van captain Mathis Suray.

De unieke reeks van ongeslagen wedstrijden is ook bij Santoni bekend. "Maar ik doe er niet heel veel mee, want we gaan een keer verliezen en dat komt statistisch gezien steeds dichterbij. We gaan zien waar we gaan eindigen, soms verliezen is geen schande als je daarvandaan een stap vooruit maakt."

"De eerste helft was bij vlagen perfect", vertelt Santoni, die zijn ploeg na de 3-1 wel wat zag inzakken. "Een deel daarvan is psychologisch, want je gaat dan vanzelf achterover leunen. Het is ook een drukke periode, dus op een duur geef je wat ruimtes weg. Als dat gebeurt met een 3-1 stand en er komt niks uit, kan ik daar mee leven, maar ik ga het wel even bespreken."
448d203b7909678fa6565ebf966ff781
De gevierde man was Adrian Segecic, die dit seizoen wordt gehuurd van Sydney FC. De Australiër scoorde twee keer, maar heeft na afloop vooral complimenten voor de Dordtse supporters. "Ze schreeuwen ons vooruit en maken ons echt veel beter. Er komen nog veel wedstrijden aan deze periode, maar ze helpen ons enorm, het gaat heel goed", aldus Segecic.

De nog maar 19-jarige rechtsbuiten onderscheidde zich vrijdagavond door zijn beweeglijkheid en was uiterst attent bij de 2-0. "De coach geeft mij veel vrijheid en daar houd ik van, zeker richting de achterlijn kan ik veel creatieve dingen doen."

Hongerig
Toch blijft Segecic, net als zijn teamgenoten, hongerig. "Toen we de tweede helft begonnen, wisten we dat de eerste tien minuten belangrijk zouden zijn. Die fase was niet heel erg goed, maar daarna schakelden we een versnelling hoger en schoten er nog twee in. Als we gefocust blijven, is alles mogelijk."

Lang uitrusten kan FC Dordrecht niet, want voorafgaand aan de wedstrijd bij FC Groningen zondag neemt de ploeg het dinsdagavond op tegen FC Lisse in de eerste ronde van de KNVB Beker. Santoni wil weinig spelers sparen, al is het even afhankelijk hoe de 'beste elf' het duel met FC Den Bosch hebben verteerd. Eén keuze staat al vast: Trevor Doornbusch, die in de competitie Luca Plogmann voor zich moet dulden, verdedigt in Lisse het doel.

Lees meer over:

Lees ook

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.