Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht ziet ook buiten de lijnen het imago verbeteren: 'Er is heel veel gebeurd'

FC Dordrecht heeft de in afgelopen maanden een flinke slag geslagen op sportief vlak. De club werkt echter ook buiten de lijnen aan het imago, merkt innovatiemanager Leon Vlemmings op. "We staan nu op een mooie plek in de competitie, maar we zien ook dat ons plan vruchten afwerpt."
Corrado Francke | 16 november 2023 10:32 | Aangepast op 16 november 2023 10:32
Met dat plan bedoelt hij 'Energiek Dordt', het twee jaar geleden gepresenteerde meerjarenplan waar Vlemmings initiatiefnemer van is. De club wil in het seizoen 2025/2026 een plek bij de beste zes in de Keuken Kampioen Divisie bemachtigen en buiten de lijnen middels samenwerkingen meer voor de stad en de regio betekenen. In de afgelopen maanden omarmden bijvoorbeeld het Albert Schweitzer ziekenhuis en Schouwburg Kunstmin het initiatief.

Tour voor vrouwen
Afgelopen jaar zette de club zichzelf in de spotlights met de eerste klimaatneutrale wedstrijd in het betaalde voetbal. In jaar drie van Energiek Dordt wil FC Dordrecht zich laten zien bij de etappestart van de Tour de France voor vrouwen, op 13 augustus. De club hoopt de kennis van het klimaatneutrale duel ook op het wielerevenement over te brengen. Vlemmings: "Er zijn al een stuk of zestig ideeën uitgekomen."

Hoewel FC Dordrecht momenteel in de subtop meestrijdt om de play-offplekken, lijkt promotie binnen nu en twee seizoenen nog onrealistisch. "Maar als het gebeurt, dan gebeurt het. Dan zijn we wel al twee jaar bezig om ervoor te zorgen dat we een medespeler zijn in de stad en in de regio. Er is heel veel gebeurd", stipt Vlemmings aan.

Almere City
De Brabander, die in de zomer van 2021 tegelijkertijd met trainer Michele Santoni werd aangesteld, neemt het naar de eredivisie gepromoveerde Almere City als goede voorbeeld. "Ik denk niet dat ze dit seizoen degraderen maar als dat wel gebeurt, hebben ze in de afgelopen vijf jaar een enorm fundament gelegd met veel mensen die ervoor willen zorgen dat ze goed gaan presteren, ook in de Keuken Kampioen Divisie."

Jeugdspelers uit de regio moeten in de nabije toekomst flink vertegenwoordigd zijn in de Dordtse selectie. De club heeft als doel gesteld dat over drie jaar een derde van de selectie uit regiospelers moet bestaan. "Verschillende jeugdteams zijn kampioen worden en een aantal jongens vanuit de jeugdopleiding doet goed mee in de eerste selectie. Zij hebben dit jaar een contract gekregen. Ook is de begroting daar omhooggegaan en hebben we met Rob de Boer een enthousiaste hoofd opleiding die daar de hele week is", vertelt Vlemmings.

'Mooi, attractief voetbal'
Wanneer de innovatiemanager over exact een jaar tevreden terugkijkt op het derde jaar Energiek Dordt? "Als we nog steeds op de plek staan waar we nu staan en mooi, attractief voetbal spelen, de samenwerking met Feyenoord nog een stap verder is en dat wij Energiek Dordt als platform door kunnen trekken met mooie nieuwe initiatieven."

Lees ook

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...

Dordrecht vraagt buurgemeenten om hulp bij opvang vluchtelingen

Dordrecht heeft omliggende gemeenten verzocht te helpen bij de tijdelijke huisvesting van Oekraïense...

Man heeft seksafspraak met 15-jarig meisje, maar het blijkt een val te zijn

Een 63-jarige Dordtenaar is veroordeeld voor het maken van een seksafspraak met een minderjarige. Hi...

Vrijdag op TV Dordrecht: Dodenherdenking op het Sumatraplein

Honderden Dordtenaren hebben zondagavond de Dodenherdenking op het Sumatraplein bijgewoond. Voor de ...

Demonstratie voor eigen turnhal: 'Wij verdienen een serieuze plek'

Een kleine honderd leden, ouders en sympathisanten van gymnastiekvereniging OKK Ridderkerk hebben do...

Nog niet alle auto’s uit gesloten Spuihavengarage

Nog niet iedereen heeft zijn auto uit de Spuihavengarage in Dordrecht gehaald. De garage werd half a...