gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordt organiseert proeftraining Amputatievoetbal

78a0b46f022ae643a8bf144b88a4a9ff.jpg

FC Dordrecht organiseert woensdag 19 juni een introductieavond voor het zogenaamde ‘Amputatievoetbal”. Dat is voetbal voor mensen die een ledemaat missen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Amputatievoetbal wordt internationaal beoefend, zo worden er EK ’s en WK ’s gespeeld. Er bestaat in Nederland nog geen officiële competitie voor amputatievoetbal, maar er wordt in Utrecht al wel wekelijks getraind.


In Nederland kennen we tot nu toe nog maar één club die wekelijks traint. Daar moet verandering in komen volgens Jordy Valkestijn van FC Dordrecht. “Daarom hebben we de avond samen met team van PSV georganiseerd, die club heeft ervaring en laat zien dat voetballen ook mogelijk is als je een been of arm mist.”


Er is veel vraag naar het amputatievoetbal. Daarom heeft de Dordtse voetbalclub ook clubs buiten Dordrecht benaderd. “Wij hopen dat ook mensen uit Zwijndrecht, Gorinchem, Rotterdam en andere plaatsen ook mee willen doen.”

Volgens Valkestijn is het voor sommige mensen lastig om de drempel over te gaan, zij weten vaak niet wat de mogelijkheden zijn. “Er zijn speciale krukken die buigzamer zijn dan de reguliere krukken die je vanuit het ziekenhuis mee krijgt als je bijvoorbeeld je been gebroken hebt. Op 19 juni legt een krukkenproducent uit wat er mogelijk is. ”


Het is de bedoeling dat er na de avond voldoende aanmeldingen binnenkomen om een eigen team te vormen. Dat zal waarschijnlijk een club worden van jong en oud.


Foto: Amputatieteam Nederland

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.