Dordrecht, Netherlands

Feest van Hoop: ‘Hoopvol geluid’ vanaf Energiekade

Als onderdeel van de Dordtse Feesten wordt zondag 1 augustus het evenement Feest van Hoop gehouden. In samenwerking met verschillende kerken heeft Missie Dordt twee bijeenkomsten met een christelijke inslag opgezet.
Marjolein Vos | 29 juli 2021 10:05 | Aangepast op 29 juli 2021 10:05
“Wij vonden dat een christelijk feest niet mocht ontbreken op het programma van de Dordtse Feesten en zijn met een voorstel naar de gemeente gestapt,” laat Wiebe van Horssen, bestuurder van Missie Dordt, weten. “De kerken zijn ook zeker onderdeel van de Dordtse samenleving en we willen laten zien dat we beschikbaar zijn voor de stad. In deze tijd kan iedereen wel wat hoop en perspectief gebruiken en dat hopen wij door middel van het geloof, door de hoopvolle liederen, te bieden tijdens het Feest van Hoop aan iedereen die daar benieuwd naar is.”


Het Feest van Hoop zou het laatste evenement van de Dordtse Feesten zijn dat bij de Energiekade zou plaatsvinden. In augustus stonden optredens in het Wantijpark gepland, maar die zijn afgelast of verplaatst naar de Energiekade en het Energiehuis.

Divers programma

Zondag worden er drie programma’s opgevoerd, die allemaal iets anders te bieden hebben. In het eerste programma staan vooral bekende klassiekers centraal, gezongen door Marcel en Lydia Zimmer en hopelijk meegezongen door de menigte. “We gaan ervan uit dat iedereen gewoon weer mee mag zingen tegen die tijd. Hoe heerlijk is het om na een jaar niet of nauwelijks te hebben gezongen, weer met een grote groep God te loven en te getuigen van hoop,” zegt Van Horssen.


Het tweede programma is vooral gericht op de kinderen, opnieuw met Marcel en Lydia Zimmer. De dag wordt knallend afgesloten met de band Break Free Worship. ,,Ieder programma heeft een voorprogramma met artiesten van Dordtse bodem, dat wil zeggen muzikanten uit diverse kerken, waaronder een Spaanse en Antilliaanse gemeenschap. Dat maakt het programma erg veelzijdig en voor iedereen leuk.” Ook is speciaal voor het feest een koor samengesteld.


“Met verschillende landelijk bekende christelijke artiesten, muzikanten van Dordtse bodem en een projectkoor belooft het een mooi en divers feest te worden,” hoopt Van Horssen. “Uniek om na een lange tijd van stilte weer met een grote groep te kunnen zingen en te getuigen van hoop.”


Kaarten voor Het Feest van Hoop zijn te bestellen via de website van de Dordtse Feesten en die van Missie Dordt.

Meest gelezen

Batterijpark langs de N3 krijgt vorm: 144 batterijen staan klaar

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 13 jun 2025 07:30

Lees ook

Frustratie en zorgen bij middelbare scholen over brugsluiting: ‘Dit hadden we graag van Rijkswaterstaat zelf gehoord’

De sluiting van twee bruggen over de Beneden Merwede volgend jaar, gaat honderden scholieren raken. ...

Promotiedroom in duigen: 'Dit is best wel zuur'

De verwachtingen waren hoog gespannen, maar het is SV Slikkerveer niet gelukt te promoveren naar de ...

Raad wil nieuwbouw Van der Palmgebied sneller afronden

De Papendrechtse gemeenteraad wil de herontwikkeling van het Van der Palmgebied versnellen. In dit g...

Gokverslaafde overvalt bedrijf om enorme schuld af te lossen: eis 3 jaar cel

Een bewapende man fietst op klaarlichte dag een loods van de Hardinxveldse oud-ijzerhandel Dalm in. ...

'Ouwe Jonges' maken bonje

Het illustere trio ‘Ouwe Jonges’ blikt zondag weer terug op het nieuws van de afgelopen weken. Ad va...

Zondag op TV: ´Rode Lijn Dordrecht´ komt in actie voor Gaza

Verontruste Dordtenaren, maatschappelijke organisaties en vertegenwoordigers van verschillende polit...