gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Feest voor ouderen in de Crabbehoeve

De honderdste deelnemer van organisatie Gouden Dagen, Aafje Welzijn Drechtsteden, organiseerde vandaag een quiz voor ouderen in buurthuis Crabbehoeve.

Vera Willers |  | Aangepast op
De bedoeling van de middag is dat eenzame ouderen meer deel gaan uitmaken van de maatschappij en dus samen kunnen komen in bijvoorbeeld een buurthuis. Dit organiseert Gouden Dagen door heel Nederland in samenwerking met zorginstellingen en buurthuizen die hun ruimtes beschikbaar stellen. Zorginstelling Aafje is actief in Rotterdam en omgeving en richt zich op de eenzame ouderen die nog thuis zitten. Omdat de Crabbehoeve de honderdste locatie is van het initiatief van Gouden Dagen, werd deze middag net even wat groter gevierd. "We zitten al ongeveer op honderddertig locaties in heel Nederland, maar omdat dit de honderdste was, wilden we dat niet zomaar laten gaan er een feestje van maken", zegt Jan Romme, directeur van Gouden Dagen.

Niet alleen vandaag kunnen de ouderen uit de wijk Crabbehof terecht in de Crabbehoeve. "We gaan ervoor zorgen dat de ouderen vaker in de Crabbehoeven een kopje koffie kunnen drinken", zegt Fyetta Damwijk.

Lees ook

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.