gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Feest voor ouderen in de Crabbehoeve

De honderdste deelnemer van organisatie Gouden Dagen, Aafje Welzijn Drechtsteden, organiseerde vandaag een quiz voor ouderen in buurthuis Crabbehoeve.

Vera Willers |  | Aangepast op
De bedoeling van de middag is dat eenzame ouderen meer deel gaan uitmaken van de maatschappij en dus samen kunnen komen in bijvoorbeeld een buurthuis. Dit organiseert Gouden Dagen door heel Nederland in samenwerking met zorginstellingen en buurthuizen die hun ruimtes beschikbaar stellen. Zorginstelling Aafje is actief in Rotterdam en omgeving en richt zich op de eenzame ouderen die nog thuis zitten. Omdat de Crabbehoeve de honderdste locatie is van het initiatief van Gouden Dagen, werd deze middag net even wat groter gevierd. "We zitten al ongeveer op honderddertig locaties in heel Nederland, maar omdat dit de honderdste was, wilden we dat niet zomaar laten gaan er een feestje van maken", zegt Jan Romme, directeur van Gouden Dagen.

Niet alleen vandaag kunnen de ouderen uit de wijk Crabbehof terecht in de Crabbehoeve. "We gaan ervoor zorgen dat de ouderen vaker in de Crabbehoeven een kopje koffie kunnen drinken", zegt Fyetta Damwijk.

Lees ook

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.