gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Feest voor ouderen in de Crabbehoeve

De honderdste deelnemer van organisatie Gouden Dagen, Aafje Welzijn Drechtsteden, organiseerde vandaag een quiz voor ouderen in buurthuis Crabbehoeve.

Vera Willers |  | Aangepast op
De bedoeling van de middag is dat eenzame ouderen meer deel gaan uitmaken van de maatschappij en dus samen kunnen komen in bijvoorbeeld een buurthuis. Dit organiseert Gouden Dagen door heel Nederland in samenwerking met zorginstellingen en buurthuizen die hun ruimtes beschikbaar stellen. Zorginstelling Aafje is actief in Rotterdam en omgeving en richt zich op de eenzame ouderen die nog thuis zitten. Omdat de Crabbehoeve de honderdste locatie is van het initiatief van Gouden Dagen, werd deze middag net even wat groter gevierd. "We zitten al ongeveer op honderddertig locaties in heel Nederland, maar omdat dit de honderdste was, wilden we dat niet zomaar laten gaan er een feestje van maken", zegt Jan Romme, directeur van Gouden Dagen.

Niet alleen vandaag kunnen de ouderen uit de wijk Crabbehof terecht in de Crabbehoeve. "We gaan ervoor zorgen dat de ouderen vaker in de Crabbehoeven een kopje koffie kunnen drinken", zegt Fyetta Damwijk.

Lees ook

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”