gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Feest voor ouderen in de Crabbehoeve

De honderdste deelnemer van organisatie Gouden Dagen, Aafje Welzijn Drechtsteden, organiseerde vandaag een quiz voor ouderen in buurthuis Crabbehoeve.

Vera Willers |  | Aangepast op
De bedoeling van de middag is dat eenzame ouderen meer deel gaan uitmaken van de maatschappij en dus samen kunnen komen in bijvoorbeeld een buurthuis. Dit organiseert Gouden Dagen door heel Nederland in samenwerking met zorginstellingen en buurthuizen die hun ruimtes beschikbaar stellen. Zorginstelling Aafje is actief in Rotterdam en omgeving en richt zich op de eenzame ouderen die nog thuis zitten. Omdat de Crabbehoeve de honderdste locatie is van het initiatief van Gouden Dagen, werd deze middag net even wat groter gevierd. "We zitten al ongeveer op honderddertig locaties in heel Nederland, maar omdat dit de honderdste was, wilden we dat niet zomaar laten gaan er een feestje van maken", zegt Jan Romme, directeur van Gouden Dagen.

Niet alleen vandaag kunnen de ouderen uit de wijk Crabbehof terecht in de Crabbehoeve. "We gaan ervoor zorgen dat de ouderen vaker in de Crabbehoeven een kopje koffie kunnen drinken", zegt Fyetta Damwijk.

Lees ook

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.