gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Festival (RE)ACT houdt Kunstkerk in beweging

39dd09ed5493ebcfc619d67501282c5e.jpg

Het kinetisch, tech- en geluidkunstfestival (RE)ACT is donderdagavond van start gegaan. Maar wat te verwachten van het festival?

Marie Frenay |  | Aangepast op
Bij binnenkomst valt een van de kuntswerken gelijk op. Een robotplant beweegt lagzaam omhoog en omlaag en is daarmee een echte eyecatcher. “Econario beweegt omhoog wanneer de biodiversiteit toeneemt en daalt wanneer de biodiversiteit afneemt”, vertelt de maker van het kunstwerk Thijs Biersteker. De afname en toename van de biodiversiteit die de plant waarneemt is gebasseerd op verschillende scenario’s.

Wanneer de machines zichzelf klein maakt, ziet het kunstwerk er een stuk industrieler uit. Maar eenmaal uitgerekt heeft de robotische arm weer meer wat weg van een biologisch plantje.

In het ene scenario maakt de mensen keuzes die beter zijn voor het milieu en in het andere scneario maken we slechte keuzes. Deze plant verzamelt dus meer data dan onze geliefde rozen of magrietjes.

Econario is een van de vele kunstinstallaties die tot 13 november worden tentoongesteld in de Kunstkerk. Achter al die bewegende objecten schuilt het verhaal van verbeelding. Bij (RE)ACT gaat het namelijk allemaal over de verbeelding achter technologische ontwikkelingen.

“Alles beweegt en dat is leuk, hierdoor kun je er empathie voor voelen”, vertelt Gunst. Alle kunstwerken in de kunstkerk zijn in beweging en maken dus ook geluid. Het is dus geen statische tentoonstelling.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.