gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Festival (RE)ACT houdt Kunstkerk in beweging

39dd09ed5493ebcfc619d67501282c5e

Het kinetisch, tech- en geluidkunstfestival (RE)ACT is donderdagavond van start gegaan. Maar wat te verwachten van het festival?

Marie Frenay |  | Aangepast op
Bij binnenkomst valt een van de kuntswerken gelijk op. Een robotplant beweegt lagzaam omhoog en omlaag en is daarmee een echte eyecatcher. “Econario beweegt omhoog wanneer de biodiversiteit toeneemt en daalt wanneer de biodiversiteit afneemt”, vertelt de maker van het kunstwerk Thijs Biersteker. De afname en toename van de biodiversiteit die de plant waarneemt is gebasseerd op verschillende scenario’s.

Wanneer de machines zichzelf klein maakt, ziet het kunstwerk er een stuk industrieler uit. Maar eenmaal uitgerekt heeft de robotische arm weer meer wat weg van een biologisch plantje.

In het ene scenario maakt de mensen keuzes die beter zijn voor het milieu en in het andere scneario maken we slechte keuzes. Deze plant verzamelt dus meer data dan onze geliefde rozen of magrietjes.

Econario is een van de vele kunstinstallaties die tot 13 november worden tentoongesteld in de Kunstkerk. Achter al die bewegende objecten schuilt het verhaal van verbeelding. Bij (RE)ACT gaat het namelijk allemaal over de verbeelding achter technologische ontwikkelingen.

“Alles beweegt en dat is leuk, hierdoor kun je er empathie voor voelen”, vertelt Gunst. Alle kunstwerken in de kunstkerk zijn in beweging en maken dus ook geluid. Het is dus geen statische tentoonstelling.

Lees meer over:

|

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.