gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fiets als alternatief tijdens afsluiting Wantijbrug

5b7602338b7db1a8adabaf0b71c5b359

Als we vragen aan Bart Keunen, van Rijkswaterstaat, of zij er klaar voor zijn antwoord hij volmondig; "Ja, wij zijn er zeker klaar voor." Aanstaande zondagavond gaat de Wantijbrug voor 2,5 maand dicht. De brug wordt gerenoveerd als begin van de renovatie van de volledige N3.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De samenwerking tussen alle betrokkenen partijen is tijdens de voorbereiding al goed verlopen en Bart heeft er alle vertrouwen in dat dat tijdens de werkzaamheden zal aanhouden. De wethouder, Rik van der Linden, daarentegen geeft aan af te wachten hoe de stad vast zal lopen. "We kijken hoe het loopt. Het zal voor iedereen even kijken zijn hoe zij makkelijk hun weg zullen vinden. Alle omleidingen zijn aangegeven en we geven mee of zij misschien eerder of later van huis kunnen gaan." Als het niet werkt hoe alle partijen het bedacht hadden zit er niks anders op dan zo snel mogelijk een andere oplossing te bedenken.

Rijkswaterstaat heeft opgeroepen om de auto zo veel mogelijk te vermijden. Op vijf verschillende locaties, waaronder het parkeerterrein langs de Laan van London en de carpool bij Papendrecht, staan leenfietsen en e-bikes. Die zijn te reserveren om de afstand naar het werk of openbaar vervoer de compenseren.

"Maar desondanks," zegt de wethouder, "het wordt echt heel druk en als we ons gedrag niet aanpassen gaat het niet werken."

De Wantijbrug gaat na de renovatie op 3 april weer open voor verkeer.

Lees ook

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.