gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fiets als alternatief tijdens afsluiting Wantijbrug

5b7602338b7db1a8adabaf0b71c5b359

Als we vragen aan Bart Keunen, van Rijkswaterstaat, of zij er klaar voor zijn antwoord hij volmondig; "Ja, wij zijn er zeker klaar voor." Aanstaande zondagavond gaat de Wantijbrug voor 2,5 maand dicht. De brug wordt gerenoveerd als begin van de renovatie van de volledige N3.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De samenwerking tussen alle betrokkenen partijen is tijdens de voorbereiding al goed verlopen en Bart heeft er alle vertrouwen in dat dat tijdens de werkzaamheden zal aanhouden. De wethouder, Rik van der Linden, daarentegen geeft aan af te wachten hoe de stad vast zal lopen. "We kijken hoe het loopt. Het zal voor iedereen even kijken zijn hoe zij makkelijk hun weg zullen vinden. Alle omleidingen zijn aangegeven en we geven mee of zij misschien eerder of later van huis kunnen gaan." Als het niet werkt hoe alle partijen het bedacht hadden zit er niks anders op dan zo snel mogelijk een andere oplossing te bedenken.

Rijkswaterstaat heeft opgeroepen om de auto zo veel mogelijk te vermijden. Op vijf verschillende locaties, waaronder het parkeerterrein langs de Laan van London en de carpool bij Papendrecht, staan leenfietsen en e-bikes. Die zijn te reserveren om de afstand naar het werk of openbaar vervoer de compenseren.

"Maar desondanks," zegt de wethouder, "het wordt echt heel druk en als we ons gedrag niet aanpassen gaat het niet werken."

De Wantijbrug gaat na de renovatie op 3 april weer open voor verkeer.

Lees ook

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.