Dordrecht, Netherlands

Fietsersbond Drechtsteden pleit voor tunnel onder N3

Er komt een fietserstunnel onder de provinciale weg, als het aan de Fietsersbond Drechtsteden ligt. Het gaat hier om de kruising met de N3. Aangezien de N3 binnenkort op de schop gaat, vindt de organisatie dit de tijd om de fietserstunnel te pitchen bij de gemeente en Rijkswaterstaat. Niek Fraterman van de Dordtse afdeling: ,,Het is werk met werk maken."
Petra Scheurwater | 23 mei 2018 17:19 | Aangepast op 23 mei 2018 17:19
Momenteel staan op de kruising Provinciale weg met de N3 stoplichten, die zorgen voornamelijk tijdens de spits voor oponthoud, vindt Fraterman. ,,Een tunnel zorgt voor een betere doorstroming. Zeker nu Dordrecht groeit. Een toekomstig probleem wordt daarmee opgelost."

Hoewel de fietsersbond op meerde plekken in Dordrecht de veiligheid wil vergroten, wordt in eerste instantie ingezet op een tunnel. ,,Rijkswaterstaat wil niet bijdragen, dus die drie tot vier miljoen euro moet uit de zak van de gemeente komen." Fraterman noemt met andere 'gevaarlijke punten' onder andere fietsstroken in plaats van paden.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Lees ook

Teleurstelling en begrip na afblazen Pasar Malam

Geen kraampjes, muziek en busladingen Indonesisch voedsel op het Statenplein in Dordrecht dit jaar. ...

Dag van de Zorg: ziekenhuispersoneel krijgt een traktatie

De zorgmedewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) zijn maandagmiddag in het zonnetje gez...

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Bij een wasstraat aan de Merwedestraat is maandagmiddag een vechtpartij uitgebroken. Er zou ook een ...

Na maanden doet de lift op dit station het eindelijk weer

Reizigers kunnen na maanden weer gebruik maken van de lift op station Sliedrecht Baanhoek. De veroud...

Dat is balen: hooi blokkeert rijstrook A15

Weggebruikers op de A15 bij Hardinxveld-Giessendam liepen maandagmiddag vertraging op richting Ridde...

Rook uit machinekamer van schip, brandweer rukt uit

Op een schip in het centrum van Dordrecht heeft maandagochtend een kleine brand gewoed. Het brandje ...