gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietskeuring op het Achterom

819974db4710694fb104ea33843cda31

Op het Achterom kunnen fietsers zaterdag hun fiets laten keuren door de Fietsersbond Drechtsteden en de ANWB. De organisaties werken samen om onveilige fietsen aan te pakken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De controleurs kijken de fietsen na en verhelpen kleine ongemakken als te lage zadels en te zachte banden ter plekke. “We gebruiken bij de keuringen een checklist en na het aanpassen laten we de eigenaar een proefrondje maken. Als er dan nog iets mis is passen we het gelijk aan” verteld interim-voorzitter Bert Bohlander van de Fietsersbond Drechtsteden.


De organisatie verwacht zo’n tachtig tot honderddertig fietsers die hun fiets willen laten keuren. “Vanmorgen om half elf was het druk en hielpen we zes fietsers tegelijk.”


Bij de controle komen soms opmerkelijke fietsen. “De meeste fietsen voor volwassenen zijn redelijk in orde, veel hebben een zachte band. Maar we zien vaak kinderfietsen waarmee iets mis is, dan ontbreken er remmen, reflectoren en licht. Onverantwoord!”

Lees ook

Laanvanrigaaaa

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

Molenlanden_Opgraving_Ottoland

bijzondere vondst

Middeleeuwse boerderij ontdekt: hier woonden eerste inwoners van Ottoland

Bij archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een boerderij van zo’n achthonderd jaar oud. Het gaat om delen van een houten vakwerkhuis met vlechtwerkwanden en vloeren van stro en leem. Volgens de gemeente Molenlanden gaat het om een plek waar de eerste bewoners van het dorp zich vestigden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

moestuininbraak

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.