gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietskeuring op het Achterom

819974db4710694fb104ea33843cda31.jpg

Op het Achterom kunnen fietsers zaterdag hun fiets laten keuren door de Fietsersbond Drechtsteden en de ANWB. De organisaties werken samen om onveilige fietsen aan te pakken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De controleurs kijken de fietsen na en verhelpen kleine ongemakken als te lage zadels en te zachte banden ter plekke. “We gebruiken bij de keuringen een checklist en na het aanpassen laten we de eigenaar een proefrondje maken. Als er dan nog iets mis is passen we het gelijk aan” verteld interim-voorzitter Bert Bohlander van de Fietsersbond Drechtsteden.


De organisatie verwacht zo’n tachtig tot honderddertig fietsers die hun fiets willen laten keuren. “Vanmorgen om half elf was het druk en hielpen we zes fietsers tegelijk.”


Bij de controle komen soms opmerkelijke fietsen. “De meeste fietsen voor volwassenen zijn redelijk in orde, veel hebben een zachte band. Maar we zien vaak kinderfietsen waarmee iets mis is, dan ontbreken er remmen, reflectoren en licht. Onverantwoord!”

Lees ook

mercon loods.png

Vernieling, brand en geluidsoverlast: roep om oplossing verpauperde loods

Een skyline van molens, traditioneel polderlandschap en de rivier de Noord. Dat is de sfeervolle achtertuin van bewoners aan de West Kinderdijk in Alblasserdam. Het uitzicht aan de voorzijde van de huizen biedt een heel andere aanblik: de verpauperde Mercon-loods. Ondanks beloftes van sloop en nieuwbouw, gebeurt er vrijwel niets. PvdA-raadslid Haci Erdogan wil een oplossing: "Dit is een gevaar voor het dorp."

archieffotopolitie.png

Mogelijke nepagenten opgepakt in Hardinxveld-Giessendam

De politie heeft maandagavond twee mensen opgepakt die betrokken zouden zijn geweest bij een diefstal uit een huis van een oudere vrouw in Hardinxveld-Giessendam. Volgens de politie gaat het om mogelijke nepagenten.

raaddordrecht.JPG

Bijna niets staat een stadsbestuur met deze vijf partijen nog in de weg

Er moet heel wat gebeuren, willen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA niet samen het Dordtse stadsbestuur gaan vormen. Volgens informateur Floor Vermeulen is er 'ruim voldoende onderling vertrouwen' tussen deze vijf partijen om de onderhandelingen te starten.

planet_fox-ball-8048205.jpg

Dordrecht doet mee aan landelijke pilot met sport- en kledingtegoed

De gemeente Dordrecht start met een regeling om jongvolwassenen financieel te ondersteunen om te kunnen blijven sporten. Wie aan bepaalde voorwaarden voldoet krijgt 300 euro sporttegoed per jaar, waarvan 50 euro aan sportkleding kan worden besteed. Zo wil de gemeente de financiële drempel verlagen en sport toegankelijk houden.

pexelsiphonetaxi.png

Berooide taxichauffeur Noa maakt in dronken bui een filmpje: 'Ik ga je schieten'

Noa (42) en zijn ex uit Ridderkerk zijn verwikkeld in een vechtscheiding. Zij pest hem met procedures. Hij maakt een filmpje waarin hij haar met de dood bedreigd. Bij de rechter zegt hij dat het woord 'schieten' heel anders was bedoeld.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 15.45.35 (1).jpeg

Volleybalsters Sliedrecht winnen Nederlandse beker

De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer de Nationale beker gewonnen. Zij waren in de bekerfinale van afgelopen weekend in vijf sets te sterk voor tegenstander Apollo 8 uit Borne, meldt de NOS.