Dordrecht, Netherlands

Fietspaden moeten breder

Segways, bakfietsen, wielrenners, scooters, elektrische fietsen.. de fiets is allang niet meer de enige die op het fietspad te vinden is. Een groot deel van de fietspaden die in Dordrecht liggen is daarom niet meer toereikend voor het huidige gebruik vindt de Fietsersbond. 
Petra Scheurwater | 18 augustus 2017 08:08 | Aangepast op 18 augustus 2017 08:08
"De mensen zitten elkaar in de weg omdat het te smal is voor al die verschillende weggebruikers. De één gaat heel hard, de andere heel langzaam; ouderen slingeren nog al eens en scholieren fietsen het liefst vijf breed." Bert Bohlander van de Fietsersbond Drechtsteden ziet de problemen samenkomen op het fietspad.

Volgens de fietsersbond is het verbreden van fietspaden de oplossing. Dan kan er normaal ingehaald worden en zie je dat de irritaties verminderen. Over de gedragscode die op dit moment wordt opgesteld door de ANWB, fietsersbond en wiellersportbond NTFU is Bohlander wat sceptischer. "We moeten nog zien hoe dat wordt ingevuld, het zal er waarschijnlijk op neerkomen dat men meer begrip voor elkaar moet krijgen. Dat is aan de gebruikers van het fietspad."

Lees ook

Tegoeden Dordtpas verlengd naar 2022

Goed nieuws voor de Dordtenaren met een Dordtpas: de tegoeden worden namelijk meegenomen naar volgen...

Komt het Nationaal Historisch Museum naar Dordt? Gemeente onderzoekt mogelijkheden

Een extra museum in het bestaande museumpalet van Dordrecht. De ChristenUnie/SGP dacht hier al eerde...

Zangeres Merol verovert nét niet de beker, maar wel veel harten in Belgische Slimste Mens

Ze was er dichtbij, maar helaas: zangeres Merel Baldé – beter bekend als Merol – heeft net naas...

Oud-wethouder Sleeking: “Alleen met Beter voor Dordt aan het roer blijven we koersvast”

In september nam hij na jaren afscheid als wethouder en partijleider van Beter voor Dordt. Piet Slee...

Dordtenaar (18) die steen naar politiebusje zou hebben gegooid bij Klassieker is geen verdachte meer

De Dordtenaar die eerder deze week werd opgepakt omdat hij een steen door de ruit van een politiebus...

Inchecken op de halte en geen Hooikade in de winter: dit is er allemaal veranderd rondom de waterbus

Blue Amigo is de nieuwe exploitant van de waterbus en dat betekent dat er voor reizigers het een en ...