gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietspaden moeten breder

Segways, bakfietsen, wielrenners, scooters, elektrische fietsen.. de fiets is allang niet meer de enige die op het fietspad te vinden is. Een groot deel van de fietspaden die in Dordrecht liggen is daarom niet meer toereikend voor het huidige gebruik vindt de Fietsersbond. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De mensen zitten elkaar in de weg omdat het te smal is voor al die verschillende weggebruikers. De één gaat heel hard, de andere heel langzaam; ouderen slingeren nog al eens en scholieren fietsen het liefst vijf breed." Bert Bohlander van de Fietsersbond Drechtsteden ziet de problemen samenkomen op het fietspad.

Volgens de fietsersbond is het verbreden van fietspaden de oplossing. Dan kan er normaal ingehaald worden en zie je dat de irritaties verminderen. Over de gedragscode die op dit moment wordt opgesteld door de ANWB, fietsersbond en wiellersportbond NTFU is Bohlander wat sceptischer. "We moeten nog zien hoe dat wordt ingevuld, het zal er waarschijnlijk op neerkomen dat men meer begrip voor elkaar moet krijgen. Dat is aan de gebruikers van het fietspad."

Lees ook

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.