gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fietspaden moeten breder

Segways, bakfietsen, wielrenners, scooters, elektrische fietsen.. de fiets is allang niet meer de enige die op het fietspad te vinden is. Een groot deel van de fietspaden die in Dordrecht liggen is daarom niet meer toereikend voor het huidige gebruik vindt de Fietsersbond. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De mensen zitten elkaar in de weg omdat het te smal is voor al die verschillende weggebruikers. De één gaat heel hard, de andere heel langzaam; ouderen slingeren nog al eens en scholieren fietsen het liefst vijf breed." Bert Bohlander van de Fietsersbond Drechtsteden ziet de problemen samenkomen op het fietspad.

Volgens de fietsersbond is het verbreden van fietspaden de oplossing. Dan kan er normaal ingehaald worden en zie je dat de irritaties verminderen. Over de gedragscode die op dit moment wordt opgesteld door de ANWB, fietsersbond en wiellersportbond NTFU is Bohlander wat sceptischer. "We moeten nog zien hoe dat wordt ingevuld, het zal er waarschijnlijk op neerkomen dat men meer begrip voor elkaar moet krijgen. Dat is aan de gebruikers van het fietspad."

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

asfalteringswerkzaamheden

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.