Dordrecht, Netherlands

Fietsroute door Zwijndrecht

De gemeente Zwijndrecht heeft een boekje met daarin een fietstocht uitgebracht. De route is 17 kilometer lang en begint in Heerjansdam. Het is gratis af te halen op het gemeentehuis van Zwijndrecht.
Peter Tromp | 30 juli 2015 14:55 | Aangepast op 30 juli 2015 14:55
De route is bedacht, vanwege de deelname aan de competitie Groenste Stad. De fietsroute leidt de jury langs groene plekken in de gemeente. Jeugdboekenschrijver René Kerkohoven heeft er vervolgens een verhaal van gemaakt. Het gaat over een opa die met drie kinderen de route fietst. Onderweg vertelt opa anekdotes over bezienswaardige plekken.


Het boekje is geschreven voor kinderen, maar de fietsroute is ook bedoeld voor volwassenen. De tocht voert onder andere langs het beeldenpark, arboretum en door de polder tussen Heerjandsam en Zwijndrecht. Heerjansdam behoort tot de gemeente Zwijndrecht.


Het 34 pagina’s tellende boekje heet “Groen beweegt jong en oud” en is, zolang de voorraad strekt, gratis af te halen op het gemeentehuis van Zwijndrecht of te downloaden.

Lees ook

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...