gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fijner fietsen op Krispijnseweg

De nieuwe afstelling van verkeerslichten op de Krispijnseweg werkt nu goed. Dat zegt de gemeente. Fietsers kunnen beter doorrijden op de kruisingen met Brouwersdijk en Mauritsweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verkeerslichten voor fietsers zijn op beide kruisingen voorzien van regensensors. Als het nat is, mag je eerder oversteken. Wanneer er veel autoverkeer is, staat het licht langer op rood. Infraroodsensoren detecteren fietsers en laten het licht langer op groen staan bij veel fietsverkeer.

Voor fietsers die vanaf de Krispijnseweg linksaf de Brouwersdijk op willen, is een opstelruimte aangelegd. Het verkeerslicht heeft ook een drukknop gekregen.

Door de nieuwe afstelling rijden de bussen ook beter door op de kruising met de Brouwersdijk. Ondanks dat de vrije busbaan is verdwenen.

De maatregelen zijn de afgelopen tijd uitvoerig getest en ingeregeld. De gemeente onderzoekt of ook op andere plekken in de stad verkeerslichten anders moeten worden ingesteld. Dan gaat het hoofdzakelijk om lichten voor fietsers. De maatregelen zijn uitgevoerd in het kader van uitvoeringsprogramma Dordt fietst verder.


Foto: verkeerswethouder Rik Van der Linden fietst over kruispunt Krispijnseweg




Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.