gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fijner fietsen op Krispijnseweg

De nieuwe afstelling van verkeerslichten op de Krispijnseweg werkt nu goed. Dat zegt de gemeente. Fietsers kunnen beter doorrijden op de kruisingen met Brouwersdijk en Mauritsweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verkeerslichten voor fietsers zijn op beide kruisingen voorzien van regensensors. Als het nat is, mag je eerder oversteken. Wanneer er veel autoverkeer is, staat het licht langer op rood. Infraroodsensoren detecteren fietsers en laten het licht langer op groen staan bij veel fietsverkeer.

Voor fietsers die vanaf de Krispijnseweg linksaf de Brouwersdijk op willen, is een opstelruimte aangelegd. Het verkeerslicht heeft ook een drukknop gekregen.

Door de nieuwe afstelling rijden de bussen ook beter door op de kruising met de Brouwersdijk. Ondanks dat de vrije busbaan is verdwenen.

De maatregelen zijn de afgelopen tijd uitvoerig getest en ingeregeld. De gemeente onderzoekt of ook op andere plekken in de stad verkeerslichten anders moeten worden ingesteld. Dan gaat het hoofdzakelijk om lichten voor fietsers. De maatregelen zijn uitgevoerd in het kader van uitvoeringsprogramma Dordt fietst verder.


Foto: verkeerswethouder Rik Van der Linden fietst over kruispunt Krispijnseweg




Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.