gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fijner fietsen op Krispijnseweg

De nieuwe afstelling van verkeerslichten op de Krispijnseweg werkt nu goed. Dat zegt de gemeente. Fietsers kunnen beter doorrijden op de kruisingen met Brouwersdijk en Mauritsweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verkeerslichten voor fietsers zijn op beide kruisingen voorzien van regensensors. Als het nat is, mag je eerder oversteken. Wanneer er veel autoverkeer is, staat het licht langer op rood. Infraroodsensoren detecteren fietsers en laten het licht langer op groen staan bij veel fietsverkeer.

Voor fietsers die vanaf de Krispijnseweg linksaf de Brouwersdijk op willen, is een opstelruimte aangelegd. Het verkeerslicht heeft ook een drukknop gekregen.

Door de nieuwe afstelling rijden de bussen ook beter door op de kruising met de Brouwersdijk. Ondanks dat de vrije busbaan is verdwenen.

De maatregelen zijn de afgelopen tijd uitvoerig getest en ingeregeld. De gemeente onderzoekt of ook op andere plekken in de stad verkeerslichten anders moeten worden ingesteld. Dan gaat het hoofdzakelijk om lichten voor fietsers. De maatregelen zijn uitgevoerd in het kader van uitvoeringsprogramma Dordt fietst verder.


Foto: verkeerswethouder Rik Van der Linden fietst over kruispunt Krispijnseweg




Lees ook

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.