gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fijner fietsen op Krispijnseweg

De nieuwe afstelling van verkeerslichten op de Krispijnseweg werkt nu goed. Dat zegt de gemeente. Fietsers kunnen beter doorrijden op de kruisingen met Brouwersdijk en Mauritsweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De verkeerslichten voor fietsers zijn op beide kruisingen voorzien van regensensors. Als het nat is, mag je eerder oversteken. Wanneer er veel autoverkeer is, staat het licht langer op rood. Infraroodsensoren detecteren fietsers en laten het licht langer op groen staan bij veel fietsverkeer.

Voor fietsers die vanaf de Krispijnseweg linksaf de Brouwersdijk op willen, is een opstelruimte aangelegd. Het verkeerslicht heeft ook een drukknop gekregen.

Door de nieuwe afstelling rijden de bussen ook beter door op de kruising met de Brouwersdijk. Ondanks dat de vrije busbaan is verdwenen.

De maatregelen zijn de afgelopen tijd uitvoerig getest en ingeregeld. De gemeente onderzoekt of ook op andere plekken in de stad verkeerslichten anders moeten worden ingesteld. Dan gaat het hoofdzakelijk om lichten voor fietsers. De maatregelen zijn uitgevoerd in het kader van uitvoeringsprogramma Dordt fietst verder.


Foto: verkeerswethouder Rik Van der Linden fietst over kruispunt Krispijnseweg




Lees ook

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.