gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flashmob voor schoon drinkwater in Bamenda

De Stichting Dordrecht-Bamenda organiseerde zaterdag samen met dansschool Joy2Dance een flashmob.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Ze deden dit om aandacht te vragen voor de slechte drinkwatervoorziening in de Dordtse zusterstad Bamenda, Kameroen. Voor het Mankon-Ntankah waterproject is de stichting bezig geld op te halen zodat 4000 mensen schoon drinkwater kunnen krijgen.In Bamenda, West Kameroen, is schoon drinkwater niet zomaar voorhanden. De inwoners zijn in veel gevallen genoodzaakt om water te drinken dat niet schoon is. Daarom zijn veel kinderen en ouderen ziek (diarree, dysenterie en soms zelfs cholera). Voor water moeten de vrouwen en kinderen kilometers lopen voor ze bij een klein vervuild stroompje een paar emmertjes water kunnen halen. En dat elke dag weer. Dit zorgt ervoor dat de vrouwen minder tijd hebben om voldoende inkomen voor hun gezin te verdienen. En daarnaast hebben de kinderen niet genoeg tijd om huiswerk te maken waardoor hun resultaten op school niet hoog zijn.

Er ligt een uitgewerkt plan klaar, dat is voorzien van professionele, technische adviezen van een PUM-ingenieur. In totaal is er 38.800 euro nodig om het gehele project te realiseren. De Stichting Dordrecht-Bamenda hoopt een bedrag van in totaal 25.875 euro op te halen. Als dit is ingezameld, zegt Wilde Ganzen toe het restbedrag te doneren.

Lees ook

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.