gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flashmob voor schoon drinkwater in Bamenda

De Stichting Dordrecht-Bamenda organiseerde zaterdag samen met dansschool Joy2Dance een flashmob.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Ze deden dit om aandacht te vragen voor de slechte drinkwatervoorziening in de Dordtse zusterstad Bamenda, Kameroen. Voor het Mankon-Ntankah waterproject is de stichting bezig geld op te halen zodat 4000 mensen schoon drinkwater kunnen krijgen.In Bamenda, West Kameroen, is schoon drinkwater niet zomaar voorhanden. De inwoners zijn in veel gevallen genoodzaakt om water te drinken dat niet schoon is. Daarom zijn veel kinderen en ouderen ziek (diarree, dysenterie en soms zelfs cholera). Voor water moeten de vrouwen en kinderen kilometers lopen voor ze bij een klein vervuild stroompje een paar emmertjes water kunnen halen. En dat elke dag weer. Dit zorgt ervoor dat de vrouwen minder tijd hebben om voldoende inkomen voor hun gezin te verdienen. En daarnaast hebben de kinderen niet genoeg tijd om huiswerk te maken waardoor hun resultaten op school niet hoog zijn.

Er ligt een uitgewerkt plan klaar, dat is voorzien van professionele, technische adviezen van een PUM-ingenieur. In totaal is er 38.800 euro nodig om het gehele project te realiseren. De Stichting Dordrecht-Bamenda hoopt een bedrag van in totaal 25.875 euro op te halen. Als dit is ingezameld, zegt Wilde Ganzen toe het restbedrag te doneren.

Lees ook

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.