Dordrecht, Netherlands

Flat in Crabbehof al twee weken zonder water: ‘We voelen ons vergeten’

Bewoners van een flat in de Dordtse wijk Crabbehof zitten al zo’n twee weken zonder water. Dat komt door een kapotte leiding. Volgens woningcorporatie Woonbron hebben de bewoners woensdagavond weer stromend water hebben. “Het heeft zeker te lang geduurd."
Pim Takkenkamp | Redactie Streek 56 | 26 juni 2024 08:00 | Aangepast op 26 juni 2024 08:00
Het duurt zo lang omdat er asbest is aangetroffen in de buurt van de lekke leiding. “Alleen de vergunningsaanvraag om asbest weg te halen duurt al een week”, legt Jacob Van Der Duijn Schouten, gebiedscoördinator bij Woonbron uit. “En vervolgens moet je het nog weghalen. Daarom duurt het allemaal langer, dat vinden we erg vervelend.”

De bergingen van de flat stonden eerder ook onder water door de lekkage. Daarbij werden alle opgeslagen spullen van de bewoners nat. “Ze zeggen dat ze het snel hebben opgelost”, zegt een van de bewoners over de woningcorporatie. “Maar in de berging heeft twee weken lang water gestaan.”

Noodwoning
Omdat het allemaal langer duurt dan gepland heeft Woonbron een noodwoning beschikbaar gesteld in Wielwijk. Zodat de bewoners van de waterloze flat aan de Toelstraweg daar gebruik kunnen maken van het toilet en kunnen douchen.

Volgens de gebiedscoördinator ligt die woning op loopafstand. Op dit moment maakt een van de bewoners daar gebruik van. “Dan moet ik met volle tassen op de fiets om daar te douchen en water te halen zodat ik mijn toilet door kan trekken”, vertelt een bewoner die onderdak heeft gevonden bij zijn moeder. Zijn onderbuurman vertelt dat er alleen koud water aanwezig is.

Compensatie
Om de gedupeerden tegemoet te komen stelt Woonbron een compensatie beschikbaar van tweehonderd euro. Voor het waterprobleem en de ondergelopen bergingen.

Oplossing
“Het asbest wordt ‘as we speak’ verwijderd en dat kunnen ze vandaag afronden”, vertelt Van Der Duijn Schouten. “Dan heeft onze andere aannemer nog een dag nodig om de leidingen te herstellen. Dus vanaf woensdag aan het einde van de dag hebben de bewoners weer water.”

Bekijk hieronder onze video.

Lees meer over:

drinkwater|Dordrecht|Crabbehof|

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Tóch geen werkzaamheden aan de N3 dit weekend

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 mei 2025 17:00

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Negen aanhoudingen bij grote politiecontroles in de streek

De politie heeft eind vorige week bij twee grote controles in Dordrecht en Zwijndrecht in totaal neg...

De keuze op het Dordtse stembiljet wordt reuze

Het duurt nog wel even voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn, maar dat de Dordtenaar volgend jaar g...

Explosie in straat waar eerder beschieting was

Bij een woning aan de Willem Marisstraat in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een e...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over kunst en muziek

Deze zondag staat in Via Cultura kunst en muziek centraal. Presentator Ivo van der Vat ontvangt in V...

Let op: Buis Drechttunnel opnieuw week lang dicht richting Rotterdam

Weggebruikers die vanuit de streek over de A16 richting Rotterdam willen, moeten vanaf vrijdagavond ...

Ravijnjaar 2026: waar moet de gemeente volgens u op bezuinigen?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met: de Dor...