gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flexrooster nieuwe trend op Dalton Lyceum

d648b1bd5510535896995939c66a5a24

De leerlingen van het Stedelijk Dalton Lyceum Kapteynweg zitten dit schooljaar niet meer hele dagen op school, maar mogen een deel van hun uren zelf kiezen wat ze doen. Er is een pilot gestart voor een flexibel lesrooster.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
De leerlingen kunnen aan het begin en eind van de dag hun eigen zogenoemde daltonuren inroosteren. Dat is vijftien uur, waarin de leerling zelf kan kiezen wat hij doet: huiswerk maken, leren of bijles nemen bij een van de docenten. Zes van deze uren moeten wekelijks op school worden doorgebracht.

Twee jaar geleden was de school al bezig met dit idee, maar toen leek het de schoo nogl te ingewikkeld. Na een bezoekje aan het Rotterdamse Laurens Lyceum dit jaar, werden de oude plannen weer uit de kast gehaald. De directeur kwamen ze er daar achter dat het makkelijker uit te voeren is dan ze dachten.

Veel leerlingen zijn dan ook blij met het flexibele rooster, maar niet allemaal. "Ik wil veel liever het oude rooster weer terug", vertelt een van de leerlingen.

De proeftijd duurt tien weken. Daarna worden leerlingen en docenten gevraagd een vragenlijst in te vullen. Als de pilot aanslaat, zijn er nog meer plannen voor het flexibele lesrooster.

Lees ook

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?