gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flexrooster nieuwe trend op Dalton Lyceum

d648b1bd5510535896995939c66a5a24

De leerlingen van het Stedelijk Dalton Lyceum Kapteynweg zitten dit schooljaar niet meer hele dagen op school, maar mogen een deel van hun uren zelf kiezen wat ze doen. Er is een pilot gestart voor een flexibel lesrooster.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
De leerlingen kunnen aan het begin en eind van de dag hun eigen zogenoemde daltonuren inroosteren. Dat is vijftien uur, waarin de leerling zelf kan kiezen wat hij doet: huiswerk maken, leren of bijles nemen bij een van de docenten. Zes van deze uren moeten wekelijks op school worden doorgebracht.

Twee jaar geleden was de school al bezig met dit idee, maar toen leek het de schoo nogl te ingewikkeld. Na een bezoekje aan het Rotterdamse Laurens Lyceum dit jaar, werden de oude plannen weer uit de kast gehaald. De directeur kwamen ze er daar achter dat het makkelijker uit te voeren is dan ze dachten.

Veel leerlingen zijn dan ook blij met het flexibele rooster, maar niet allemaal. "Ik wil veel liever het oude rooster weer terug", vertelt een van de leerlingen.

De proeftijd duurt tien weken. Daarna worden leerlingen en docenten gevraagd een vragenlijst in te vullen. Als de pilot aanslaat, zijn er nog meer plannen voor het flexibele lesrooster.

Lees ook

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.