gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flexrooster nieuwe trend op Dalton Lyceum

d648b1bd5510535896995939c66a5a24

De leerlingen van het Stedelijk Dalton Lyceum Kapteynweg zitten dit schooljaar niet meer hele dagen op school, maar mogen een deel van hun uren zelf kiezen wat ze doen. Er is een pilot gestart voor een flexibel lesrooster.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
De leerlingen kunnen aan het begin en eind van de dag hun eigen zogenoemde daltonuren inroosteren. Dat is vijftien uur, waarin de leerling zelf kan kiezen wat hij doet: huiswerk maken, leren of bijles nemen bij een van de docenten. Zes van deze uren moeten wekelijks op school worden doorgebracht.

Twee jaar geleden was de school al bezig met dit idee, maar toen leek het de schoo nogl te ingewikkeld. Na een bezoekje aan het Rotterdamse Laurens Lyceum dit jaar, werden de oude plannen weer uit de kast gehaald. De directeur kwamen ze er daar achter dat het makkelijker uit te voeren is dan ze dachten.

Veel leerlingen zijn dan ook blij met het flexibele rooster, maar niet allemaal. "Ik wil veel liever het oude rooster weer terug", vertelt een van de leerlingen.

De proeftijd duurt tien weken. Daarna worden leerlingen en docenten gevraagd een vragenlijst in te vullen. Als de pilot aanslaat, zijn er nog meer plannen voor het flexibele lesrooster.

Lees ook

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.