gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flexrooster nieuwe trend op Dalton Lyceum

d648b1bd5510535896995939c66a5a24

De leerlingen van het Stedelijk Dalton Lyceum Kapteynweg zitten dit schooljaar niet meer hele dagen op school, maar mogen een deel van hun uren zelf kiezen wat ze doen. Er is een pilot gestart voor een flexibel lesrooster.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
De leerlingen kunnen aan het begin en eind van de dag hun eigen zogenoemde daltonuren inroosteren. Dat is vijftien uur, waarin de leerling zelf kan kiezen wat hij doet: huiswerk maken, leren of bijles nemen bij een van de docenten. Zes van deze uren moeten wekelijks op school worden doorgebracht.

Twee jaar geleden was de school al bezig met dit idee, maar toen leek het de schoo nogl te ingewikkeld. Na een bezoekje aan het Rotterdamse Laurens Lyceum dit jaar, werden de oude plannen weer uit de kast gehaald. De directeur kwamen ze er daar achter dat het makkelijker uit te voeren is dan ze dachten.

Veel leerlingen zijn dan ook blij met het flexibele rooster, maar niet allemaal. "Ik wil veel liever het oude rooster weer terug", vertelt een van de leerlingen.

De proeftijd duurt tien weken. Daarna worden leerlingen en docenten gevraagd een vragenlijst in te vullen. Als de pilot aanslaat, zijn er nog meer plannen voor het flexibele lesrooster.

Lees ook

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.