Dordrecht, Netherlands

Flexrooster nieuwe trend op Dalton Lyceum

De leerlingen van het Stedelijk Dalton Lyceum Kapteynweg zitten dit schooljaar niet meer hele dagen op school, maar mogen een deel van hun uren zelf kiezen wat ze doen. Er is een pilot gestart voor een flexibel lesrooster.
Lois Haanskorf | 11 september 2018 17:14 | Aangepast op 11 september 2018 17:14
De leerlingen kunnen aan het begin en eind van de dag hun eigen zogenoemde daltonuren inroosteren. Dat is vijftien uur, waarin de leerling zelf kan kiezen wat hij doet: huiswerk maken, leren of bijles nemen bij een van de docenten. Zes van deze uren moeten wekelijks op school worden doorgebracht.

Twee jaar geleden was de school al bezig met dit idee, maar toen leek het de schoo nogl te ingewikkeld. Na een bezoekje aan het Rotterdamse Laurens Lyceum dit jaar, werden de oude plannen weer uit de kast gehaald. De directeur kwamen ze er daar achter dat het makkelijker uit te voeren is dan ze dachten.

Veel leerlingen zijn dan ook blij met het flexibele rooster, maar niet allemaal. "Ik wil veel liever het oude rooster weer terug", vertelt een van de leerlingen.

De proeftijd duurt tien weken. Daarna worden leerlingen en docenten gevraagd een vragenlijst in te vullen. Als de pilot aanslaat, zijn er nog meer plannen voor het flexibele lesrooster.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...