gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flink minder afval op Big Rivers

4021c95aefc9bca6e3ebae1296052560

Door het invoeren van een nieuw glazenbeleid heeft het Big Rivers festival vorig jaar veel minder afval hoeven op te ruimen. In totaal gaat het ombijna 4 ton minder rotzooi, zo maakt de organisatie bekend.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vorig jaar werd voor het eerst gewerkt met de formule waarbij bezoekers eenmalig 2,50 euro voor een plastic beker betalen. Die kan tijdens het festival steeds hervuld worden en aan het einde als souvenir mee naar huis genomen worden. Doel was de hoeveelheid plastic die door de bezoekers werd achtergelaten drastisch te verminderen. Het afval was een doorn in het oog van de medewerkers die vaak tot laat bezig waren om de boel op de ruimen.

In eerste instantie waren er wat negatieve reacties op de herbruikbare glazen. Maar over het algemeen vonden bezoekers het geen probleem om een klein bedrag te betalen op het verder gratis festival.

Ook op andere vlakken verduurzaamde Big Rivers vorig jaar. Er werden geen programmaboekjes meer uitgeprint en kon afval gescheiden worden ingezameld. 

Komend weekend barst Big Rivers weer los en wederom zijn de glazen te koop bij diverse horeca.

Lees ook

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

De Plucheplakkers

Deze spelers vielen op in de seizoensopener van FC Dordrecht

De Keuken Kampioen Divisie is van start en ook bij FC Dordrecht leverde dat een aantrekkelijke seizoensopener op. Mooie aanvallen, flinke ketsers en een Dordtse zege op Jong Ajax: er valt genoeg terug te blikken in de tweede aflevering van De Plucheplakkers.

yv202672593A05427

Goals Vugts en Venema niet voldoende voor zege FC Dordrecht op Al Khaleej

FC Dordrecht leek zaterdag nipt af te rekenen met Al Khaleej uit Saoedi-Arabië, maar in de allerlaatste minuut slikte de club alsnog een tegentreffer: 2-2. Senne Vugts en Nick Venema scoorden in het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.