gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flink minder afval op Big Rivers

4021c95aefc9bca6e3ebae1296052560

Door het invoeren van een nieuw glazenbeleid heeft het Big Rivers festival vorig jaar veel minder afval hoeven op te ruimen. In totaal gaat het ombijna 4 ton minder rotzooi, zo maakt de organisatie bekend.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vorig jaar werd voor het eerst gewerkt met de formule waarbij bezoekers eenmalig 2,50 euro voor een plastic beker betalen. Die kan tijdens het festival steeds hervuld worden en aan het einde als souvenir mee naar huis genomen worden. Doel was de hoeveelheid plastic die door de bezoekers werd achtergelaten drastisch te verminderen. Het afval was een doorn in het oog van de medewerkers die vaak tot laat bezig waren om de boel op de ruimen.

In eerste instantie waren er wat negatieve reacties op de herbruikbare glazen. Maar over het algemeen vonden bezoekers het geen probleem om een klein bedrag te betalen op het verder gratis festival.

Ook op andere vlakken verduurzaamde Big Rivers vorig jaar. Er werden geen programmaboekjes meer uitgeprint en kon afval gescheiden worden ingezameld. 

Komend weekend barst Big Rivers weer los en wederom zijn de glazen te koop bij diverse horeca.

Lees ook

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.