gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flink minder afval op Big Rivers

4021c95aefc9bca6e3ebae1296052560

Door het invoeren van een nieuw glazenbeleid heeft het Big Rivers festival vorig jaar veel minder afval hoeven op te ruimen. In totaal gaat het ombijna 4 ton minder rotzooi, zo maakt de organisatie bekend.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vorig jaar werd voor het eerst gewerkt met de formule waarbij bezoekers eenmalig 2,50 euro voor een plastic beker betalen. Die kan tijdens het festival steeds hervuld worden en aan het einde als souvenir mee naar huis genomen worden. Doel was de hoeveelheid plastic die door de bezoekers werd achtergelaten drastisch te verminderen. Het afval was een doorn in het oog van de medewerkers die vaak tot laat bezig waren om de boel op de ruimen.

In eerste instantie waren er wat negatieve reacties op de herbruikbare glazen. Maar over het algemeen vonden bezoekers het geen probleem om een klein bedrag te betalen op het verder gratis festival.

Ook op andere vlakken verduurzaamde Big Rivers vorig jaar. Er werden geen programmaboekjes meer uitgeprint en kon afval gescheiden worden ingezameld. 

Komend weekend barst Big Rivers weer los en wederom zijn de glazen te koop bij diverse horeca.

Lees ook

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van een eerder vermiste man. Dat bevestigt de politie zondagochtend.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.