Dordrecht, Netherlands

Flinke daling doorstroom WW naar bijstand in Drechtsteden; Dordrecht blijft achter

UWV Foto: NOS
Het aantal mensen in de Drechtsteden dat in 2022 na hun WW-uitkering in de bijstand belandt, daalde flink. Dat blijkt uit cijfers van het UWV. In totaal 139 mensen kwamen na hun WW-uitkering terecht in de bijstand. Dit zijn er 100 minder dan in 2021 (-40%). De stad Dordrecht doet het wel minder goed dan de omliggende gemeenten. Het percentage dat doorstroomt naar de bijstand is in Dordrecht 4,1%, in de andere gemeenten in de arbeidsmarktregio is dat lager: 3,4%.
Redactie RTV Dordrecht | 16 november 2023 13:30 | Aangepast op 16 november 2023 12:50
De cijfers voor de Drechtsteden zijn hoger dan het landelijk gemiddelde, dat ligt op 2,9%. In de regio Rijnmond is dat 4,3%. Dit percentage is volgens het UWV in de laatste vijf jaar nog niet zo laag geweest. In 2018/2019 was dat nog 5,7%. Volgens het UWV draagt de gunstige arbeidsmarkt voor werkzoekenden bij aan deze daling. Door grote personeelstekorten zijn werkgevers meer bereid functie-eisen aan te passen voor hun moeilijk vervulbare vacatures.

Willem Schrijver van het UWV: “De coronacrisis zorgde in 2020 ervoor dat het aantal banen en vacatures afnam in de regio Drechtsteden. In de twee jaar erna nam het aantal banen in de regio weer toe en steeg het aantal openstaande vacatures tot recordhoogte. Medio 2022 stonden zo’n 7.100 vacatures open. Meer mensen hadden daardoor kans op een baan. De uitstroom naar werk vanuit de WW nam in Drechtsteden ook toe van 63,7% naar 65,8%”.
Doorstroom WW naar bijstand 2022 Bron: UWV
Toch belanden in de regio Drechtsteden, samen met Rijnmond, Haaglanden, Zeeland en Groningen, percentueel de meeste mensen vanuit de WW in de bijstand. Volgens het UWV is daar een aantal verklarende factoren voor. Alleenstaanden, laagopgeleiden en mensen die wonen in grote steden en/of wijken met een lage sociaaleconomische status komen vaker dan gemiddeld na afloop van de WW in de bijstand terecht. Als werkzoekenden kunnen terugvallen op sociale netwerken kan dat het risico op doorstroom naar bijstand verminderen.

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...