Dordrecht, Netherlands

Flinke schade door felle brand in loods: ‘Ik ben enorm overvallen’

Een groot deel van de loods is verwoest Corrado Francke
De schrik zit er goed in bij het personeel en de directie van de Van Aalst Group. In hun bedrijfsloods in Dordrecht woedde donderdagnacht een enorme brand die voor flinke schade zorgde. “Ik heb dit nooit van mijn leven meegemaakt.”
Corrado Francke | 4 april 2025 14:00 | Aangepast op 4 april 2025 13:15
Directeur Wijnand van Aalst werd rond 05:00 uur uit bed gebeld en stapte meteen de auto in. “Er is een flinke brand geweest en veel bluswerk gedaan. Een deel van het bedrijf is behouden gebleven, maar ook een groot deel verloren gegaan”, zegt hij.

Betonmixers en cementsystemen
De brand woedde in een loods waar meerdere bedrijven, die onderdeel zijn van de Van Aalst Group, gebruik van maken. Bij de metaalverwerker worden bijvoorbeeld betonmixers en cementsystemen gemaakt.

Als de schade is opgemaakt, wordt duidelijk hoe groot de gevolgen zijn voor het bedrijf. Het opruimwerk zal nog lange tijd duren, want van veel ruimtes in de loods is weinig meer over. Zo zijn machines en apparaten verkoold en ligt er een flinke laag bluswater en schuim op de vloer.
De brandweer was nog lange tijd op het terrein aanwezig Corrado Francke
Enorme chaos
“Ik ben enorm overvallen, er komt van alles op je af”, zegt Van Aalst, die opgelucht is dat niemand gewond raakte. Wel wacht de directeur een flinke klus. “De bedrijfsvoeringen moeten allemaal afzonderlijk bekeken worden wat er door kan en hoe, er moet van alles opgenomen worden met verzekeringen. Het is een enorme chaos.”

Volgens Van Aalst zijn er normaal gesproken tussen de tien en dertig werknemers in de loods aan het werk. “Vandaag zijn de werkzaamheden gestaakt, we gaan met het managementteam en experts kijken wat we gaan doen.” Kantoorpersoneel werkt vrijdag thuis, meldt de directeur.

Nadat het vuur onder controle was, is de brandweer nog urenlang aan het werk geweest met nablussen en controles. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over de verwoestende brand:

Lees ook

Nieuwe Tweede Kamer geïnstalleerd, inclusief deze drie streekgenoten

Drie streekgenoten zijn woensdag geïnstalleerd als Kamerlid. Het gaat om Edwin Prickaertz (PVV), Jan...

Michel leert jongeren hoe ze met hun geld moeten omgaan: ‘De hele rekening was binnen een week opgegokt’

Een studie betalen of een scooter kopen, en dat allemaal van een bijbaantje bij de supermarkt. De fi...

Man (18) opgepakt die tientallen meisjes en vrouwen belaagde

De politie heeft een 18-jarige Ridderkerker opgepakt die tientallen vrouwen zou hebben lastiggevalle...

Deze partij wil fatbikes weren op overlastplekken: 'De maat is vol'

De Dordtse VVD wil dat de gemeente gebieden aanwijst waar fatbikes niet meer welkom zijn. Volgens fr...

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...