gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flitspalen voor scooters in binnenstad op komst

41cab8648ad157dba47a8ef1b894df49

De gemeente wil flitspalen in het voetgangersgebied gaan plaatsen om langsrijdende scooters tegen te gaan. De VVD diende hiervoor een motie in.

Redactie Streekomroep | Pascal Lenstra |  | Aangepast op
Afgelopen juni stelde Alexander Kuhlmann (VVD) al vragen aan de wethouder of zoiets mogelijk is. “Ik zou er best voor zijn”, zei wethouder Van der Linden destijds. Het gaat in dit geval enkel om scooters en brommers, omdat bijvoorbeeld fatbikes of e-bikes geen kenteken hebben. Deze fietsers kunnen alleen beboet worden door de handhaving.

In de raad leefde wel de vraag of het geregeld gebeurt dat er scooters of brommers langs voetgangers razen. Volgens de wethouder zijn daar geen cijfers over, omdat niet elke scooter een ongeval veroorzaakt. Toch gaat het volgens hem ongetwijfeld meer zekerheid bieden. “Als je met je brommer in het voetgangersgebied komt op een tijd dat het niet hoort, dan word je gefotografeerd en bekeurt”, aldus Van der Linden in de raadsvergadering op het stadhuis afgelopen dinsdag.

De camera’s die nu al in het voetgangersgebied staan om auto’s te flitsen moeten worden aangepast en dat kost nog tijd. Toch denkt de wethouder binnen een half jaar met een voorstel te kunnen komen. Wat betreft de overige handhaving verzekert wethouder Merx dat de camera’s niet ten koste zullen gaan van de capaciteit van de handhaving.

Lees ook

sc genemuiden fc dordrecht

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

gevangenisbewaarder

Boze bajesklant Berry (23) stort een fles poepwater uit over afdelingshoofd

In de Penitentiaire Inrichting Dordrecht loopt een conflict begin januari flink uit de hand. Gedetineerde Berry is ziedend en leegt een bak met bruine smurrie op het lichaam van gevangenismedewerker Cees. Het blijkt een mix van poep en pies te zijn.