gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FNV schrijft brief

Vakbond FNV wil dat de Dordrecht de Rechtswinkel aan de Torenstraat blijft subsidiëren. Dat schrijft de bond in een brief aan de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Vakbond FNV wil dat de Dordrecht de Rechtswinkel aan de Torenstraat blijft subsidiëren. Dat schrijft de bond in een brief aan de gemeente. De bond vindt dat vooral arme mensen onevenredig zwaar worden getroffen als de Rechtswinkel dicht moet. De Rechtswinkel geeft gratis juridisch advies. Volgens het FNV delven mensen het onderspit bij conflicten met overheden en instanties als dit soort gratis advies wegvalt. De bond stuurt regelmatig leden door naar de Rechtswinkel voor advies.

De Rechtswinkel bestaat al sinds 1974. Vanaf januari geeft de gemeente Dordrecht geen subsidie meer. De rechtswinkel is een petitie gestart om dat besluit terug te draaien.


Lees ook

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

treinstationdordrecht2

Treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant weer opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Brabant is maandag een aantal uur gestremd geweest. Dat komt door een aanrijding, meldt ProRail. Passagiers zijn uit een stilstaande trein geëvacueerd.