gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FNV waarschuwt medewerkers Kinepolis

De FNV kwam vanochtend langs bij Kinepolis om de werknemers te waarschuwen voor de loonplannen van hun werkgever.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Per 1 juli loopt de huidige CAO af. Met de werkgevers kon geen overeenstemming over nieuwe afspraken worden bereikt. Die besloten daarom om met eigen plannen te komen.

De ‘loondumpplannen’, zoals de vakbond ze noemt, houden serieuze verslechteringen in voor medewerkers. Zo wordt de ‘buffettoeslag’ geschrapt. Dat is een provisie van 3% op buffetverkoop. Dat alleen al kan de werknemer meer dan 100 euro per maand kosten. Een andere voorwaarde is namelijk dat een contract tenminste 5 uur werk per week moet inhouden. Dat zal ook niet meer doorgaan. Ook op andere arbeidsvoorwaarden zou ernstig worden gekort.

De FNV waarschuwt dat voor vakbondsleden de oude CAO-afspraken overeind blijven, maar dat voor andere medewerkers de werkgever een nieuw en slechter contract kan afdwingen. Het liefst wil de FNV dat er een nieuw CAO wordt afgesloten, maar bestuurder van de VNF Paul Smink heeft er een hard hoofd in. "Kinepolis is momenteel heel hardnekkig bezig, ze willen niet en ze doen het niet. Ik hoop dat werkgevers opstaan en gaan praten zodat er snel een nieuwe CAO wordt afgesloten".

Lees ook

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."