gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FNV waarschuwt medewerkers Kinepolis

De FNV kwam vanochtend langs bij Kinepolis om de werknemers te waarschuwen voor de loonplannen van hun werkgever.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Per 1 juli loopt de huidige CAO af. Met de werkgevers kon geen overeenstemming over nieuwe afspraken worden bereikt. Die besloten daarom om met eigen plannen te komen.

De ‘loondumpplannen’, zoals de vakbond ze noemt, houden serieuze verslechteringen in voor medewerkers. Zo wordt de ‘buffettoeslag’ geschrapt. Dat is een provisie van 3% op buffetverkoop. Dat alleen al kan de werknemer meer dan 100 euro per maand kosten. Een andere voorwaarde is namelijk dat een contract tenminste 5 uur werk per week moet inhouden. Dat zal ook niet meer doorgaan. Ook op andere arbeidsvoorwaarden zou ernstig worden gekort.

De FNV waarschuwt dat voor vakbondsleden de oude CAO-afspraken overeind blijven, maar dat voor andere medewerkers de werkgever een nieuw en slechter contract kan afdwingen. Het liefst wil de FNV dat er een nieuw CAO wordt afgesloten, maar bestuurder van de VNF Paul Smink heeft er een hard hoofd in. "Kinepolis is momenteel heel hardnekkig bezig, ze willen niet en ze doen het niet. Ik hoop dat werkgevers opstaan en gaan praten zodat er snel een nieuwe CAO wordt afgesloten".

Lees ook

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

coalitiepapendrecht

Papendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.