Dordrecht, Netherlands

FNV waarschuwt medewerkers Kinepolis

De FNV komt op vrijdag 16 juni langs bij Kinepolis Dordrecht om de werknemers te waarschuwen voor de loonplannen van hun werkgever.
Gert van der Steen | 15 juni 2017 15:17 | Aangepast op 15 juni 2017 15:17
Per 1 juli loopt de huidige CAO af. Met de werkgevers kon geen overeenstemming over nieuwe afspraken worden bereikt. Die kondigden daarop aan met eigen plannen te komen.

De ‘loondumpplannen’, zoals de vakbond ze noemt, houden serieuze verslechteringen in voor medewerkers. Zo wordt de ‘buffettoeslag’ geschrapt. Dat is een provisie van 3% op buffetverkoop. Dat alleen al kan de werknemer meer dan 100 euro per maand kosten. Een andere voorwaarde, nl. dat een contract tenminste 5 uur werk per week moet inhouden zou ook sneuvelen. Er wordt geen enkele garantie op werk meer gegeven. Ook op andere arbeidsvoorwaarden zou ernstig worden gekort.

De FNV waarschuwt dat voor vakbondsleden de oude CAO-afspraken overeind blijven, maar dat voor andere medewerkers de werkgever een nieuw en slechter contract kan afdwingen.

De bijeenkomst begint om 10.00 uur in Kinepolis.
Foto: Fokko van der Straaten

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...

Jonge dak- en thuislozen vanaf 1 januari geholpen aan woning: ‘Hele systeem zit verstopt’

De proef om dak- en thuislozen in Dordrecht versneld aan een woning te helpen gaat vanaf 1 januari v...