gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FNV waarschuwt medewerkers Kinepolis

De FNV kwam vanochtend langs bij Kinepolis om de werknemers te waarschuwen voor de loonplannen van hun werkgever.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Per 1 juli loopt de huidige CAO af. Met de werkgevers kon geen overeenstemming over nieuwe afspraken worden bereikt. Die besloten daarom om met eigen plannen te komen.

De ‘loondumpplannen’, zoals de vakbond ze noemt, houden serieuze verslechteringen in voor medewerkers. Zo wordt de ‘buffettoeslag’ geschrapt. Dat is een provisie van 3% op buffetverkoop. Dat alleen al kan de werknemer meer dan 100 euro per maand kosten. Een andere voorwaarde is namelijk dat een contract tenminste 5 uur werk per week moet inhouden. Dat zal ook niet meer doorgaan. Ook op andere arbeidsvoorwaarden zou ernstig worden gekort.

De FNV waarschuwt dat voor vakbondsleden de oude CAO-afspraken overeind blijven, maar dat voor andere medewerkers de werkgever een nieuw en slechter contract kan afdwingen. Het liefst wil de FNV dat er een nieuw CAO wordt afgesloten, maar bestuurder van de VNF Paul Smink heeft er een hard hoofd in. "Kinepolis is momenteel heel hardnekkig bezig, ze willen niet en ze doen het niet. Ik hoop dat werkgevers opstaan en gaan praten zodat er snel een nieuwe CAO wordt afgesloten".

Lees ook

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.