gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FNV waarschuwt medewerkers Kinepolis

De FNV kwam vanochtend langs bij Kinepolis om de werknemers te waarschuwen voor de loonplannen van hun werkgever.

Sofia Letova |  | Aangepast op
Per 1 juli loopt de huidige CAO af. Met de werkgevers kon geen overeenstemming over nieuwe afspraken worden bereikt. Die besloten daarom om met eigen plannen te komen.

De ‘loondumpplannen’, zoals de vakbond ze noemt, houden serieuze verslechteringen in voor medewerkers. Zo wordt de ‘buffettoeslag’ geschrapt. Dat is een provisie van 3% op buffetverkoop. Dat alleen al kan de werknemer meer dan 100 euro per maand kosten. Een andere voorwaarde is namelijk dat een contract tenminste 5 uur werk per week moet inhouden. Dat zal ook niet meer doorgaan. Ook op andere arbeidsvoorwaarden zou ernstig worden gekort.

De FNV waarschuwt dat voor vakbondsleden de oude CAO-afspraken overeind blijven, maar dat voor andere medewerkers de werkgever een nieuw en slechter contract kan afdwingen. Het liefst wil de FNV dat er een nieuw CAO wordt afgesloten, maar bestuurder van de VNF Paul Smink heeft er een hard hoofd in. "Kinepolis is momenteel heel hardnekkig bezig, ze willen niet en ze doen het niet. Ik hoop dat werkgevers opstaan en gaan praten zodat er snel een nieuwe CAO wordt afgesloten".

Lees ook

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De twee veerponten tussen Groot-Ammers en Schoonhoven varen niet meer. Dat meldt Veerdienst Schoonhoven. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk.

stormshadow.png

Drama voor kinderboerderij: net geboren veulen en zijn moeder overleden

Stadsboerderij Weizigt heeft verdrietig nieuws te verwerken gekregen. Minipaard Shadow en haar pasgeboren veulen Storm zijn onverwachts overleden, meldt de boerderij. Dat gebeurde in een gespecialiseerde paardenkliniek, waar beide paarden waren vanwege een geplande knieoperatie van moeder Shadow.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.