gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foodtruckfestival Toost pakt het groots aan, maar: ‘We willen dat het aanvoelt als een buurtfeest’

183a51881d001d071be8b45485f318ef

Het Burgemeester Baxpark staat bomvol met wagens, want: Foodtruckfestival Toost is weer in Hendrik-Ido-Ambacht. Dit laatste weekend voor de scholen weer beginnen kunnen Ambachters nog even los bij dit festival bomvol activiteiten. “Het festival wordt steeds groter, maar we willen dat het blijft voelen als 'ons kent ons'.”

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Het festival begint vrijdagmiddag en duurt tot en met zondag. “De eerste dag komen er vooral bedrijven voor de ‘vrijmibo’, voor een dansje en een drankje”, vertelt Annabelle van de Laar. Samen met haar man Tim organiseert ze het festival in vijftien gemeenten per jaar. Vandaag staat ze zelf nog de meer dan twintig foodtrucks de juiste kant op te wijzen in Hendrik-Ido-Ambacht.

De meeste werknemers, waaronder ook de truckeigenaren, reizen met Toost mee van kern naar kern. “We doen vooral kleine gemeenten aan. Dan kun je het gemoedelijk houden. We willen dat het aanvoelt als een buurtfeest.” Het echtpaar is ook streng over de locatie waar het festival wordt gehouden. “Wij staan alleen op gras. We willen dat mensen een kleedje kunnen neergooien en de kleintjes lekker laten kruipen.” 

Voor jong en oud 
De zaterdag en zondag zijn ook echt ingericht voor gezinnen, benadrukt Annabelle. Zo is er een circusartiest die de kinderen leert jongleren, een hoekje voor ‘kunstkip schilderen’ en nog veel meer. Een van jaarlijkse favorieten van het festival is de Verhalenverteller. “Hij gaat rond met een verhalenkar, met een soort leesboekplank. Dan ploft hij in het gras neer bij de allerkleinsten”, vertelt Annabelle. 

Maar wat te doen bij regen, zoals dit weekend wordt verwacht? "Mijn man houdt de weer-app heilig in de gaten, we zijn gewend om creatief te blijven tijdens het festival." Er staan verschillende tenten klaar om de activiteiten te redden, mocht de regen toch toeslaan.

Voor de volwassenen is er ook zat te doen. Van dj’s, tot tafeltennis, tot een culinair rondje langs de wereld. Er staan meer dan twintig foodtrucks, allemaal met een andere keuken. 

De grote klapper van het festival is de ‘singalong bingo’. Alle ‘toffe meezingers’ worden gedraaid en kunnen op de bingokaart afgevinkt worden. “Iedereen zingt uit volle borst mee, maar mensen letten toch ook wel op hun kaarte. Bij een valse bingo moet men dansend terug naar hun stoel.”

Lees meer over:

Lees ook

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.