gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fors bezuinigd op de rechtbank

De rechtbank in Dordrecht behandelt voortaan alleen nog eenvoudige zaken.

Inge de Bruyn |  | Aangepast op
Deze maatregelen moeten zorgen voor minder werkdruk voor de rechters. 25 procent van alle zaken in Dordrecht verplaatst naar Rotterdam. De overige 75 procent behoud Dordrecht zelf. De rechtbank van Dordrecht verloor twee jaar geleden al hun zelfstandigheid en hoort sindsdien bij Rotterdam.

Ruth Ellerbroek, senior communicatie adviseur van rechtbank Rotterdam: ‘’Alleen zaken die niet vaak voorkomen, worden verplaatst naar Rotterdam. Dat zijn zaken als een meervoudige kamer waar gedetineerden bij betrokken zijn en bestuursrechtzaken. Onder eenvoudige zaken vallen familie- en kantonzaken.’’

Frits Bakker, voorzitter van de Raad voor de Rechtspraak, zegt dat de bezuinigingen oplopen van 32 miljoen euro volgend jaar tot 88 miljoen in 2020. In Nederland zijn er zes andere plaatsen waar rechtbanken alleen eenvoudige zaken behandelen. Het gaat om Alkmaar, Amelo, Assen, Lelystad, Maastricht en Zutphen.


De plannen worden begin september definitief vastgesteld.

Lees ook

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.