gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fors bezuinigd op de rechtbank

De rechtbank in Dordrecht behandelt voortaan alleen nog eenvoudige zaken.

Inge de Bruyn |  | Aangepast op
Deze maatregelen moeten zorgen voor minder werkdruk voor de rechters. 25 procent van alle zaken in Dordrecht verplaatst naar Rotterdam. De overige 75 procent behoud Dordrecht zelf. De rechtbank van Dordrecht verloor twee jaar geleden al hun zelfstandigheid en hoort sindsdien bij Rotterdam.

Ruth Ellerbroek, senior communicatie adviseur van rechtbank Rotterdam: ‘’Alleen zaken die niet vaak voorkomen, worden verplaatst naar Rotterdam. Dat zijn zaken als een meervoudige kamer waar gedetineerden bij betrokken zijn en bestuursrechtzaken. Onder eenvoudige zaken vallen familie- en kantonzaken.’’

Frits Bakker, voorzitter van de Raad voor de Rechtspraak, zegt dat de bezuinigingen oplopen van 32 miljoen euro volgend jaar tot 88 miljoen in 2020. In Nederland zijn er zes andere plaatsen waar rechtbanken alleen eenvoudige zaken behandelen. Het gaat om Alkmaar, Amelo, Assen, Lelystad, Maastricht en Zutphen.


De plannen worden begin september definitief vastgesteld.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.