gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fors bezuinigd op de rechtbank

De rechtbank in Dordrecht behandelt voortaan alleen nog eenvoudige zaken.

Inge de Bruyn |  | Aangepast op
Deze maatregelen moeten zorgen voor minder werkdruk voor de rechters. 25 procent van alle zaken in Dordrecht verplaatst naar Rotterdam. De overige 75 procent behoud Dordrecht zelf. De rechtbank van Dordrecht verloor twee jaar geleden al hun zelfstandigheid en hoort sindsdien bij Rotterdam.

Ruth Ellerbroek, senior communicatie adviseur van rechtbank Rotterdam: ‘’Alleen zaken die niet vaak voorkomen, worden verplaatst naar Rotterdam. Dat zijn zaken als een meervoudige kamer waar gedetineerden bij betrokken zijn en bestuursrechtzaken. Onder eenvoudige zaken vallen familie- en kantonzaken.’’

Frits Bakker, voorzitter van de Raad voor de Rechtspraak, zegt dat de bezuinigingen oplopen van 32 miljoen euro volgend jaar tot 88 miljoen in 2020. In Nederland zijn er zes andere plaatsen waar rechtbanken alleen eenvoudige zaken behandelen. Het gaat om Alkmaar, Amelo, Assen, Lelystad, Maastricht en Zutphen.


De plannen worden begin september definitief vastgesteld.

Lees ook

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.