gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fors bezuinigd op de rechtbank

De rechtbank in Dordrecht behandelt voortaan alleen nog eenvoudige zaken.

Inge de Bruyn |  | Aangepast op
Deze maatregelen moeten zorgen voor minder werkdruk voor de rechters. 25 procent van alle zaken in Dordrecht verplaatst naar Rotterdam. De overige 75 procent behoud Dordrecht zelf. De rechtbank van Dordrecht verloor twee jaar geleden al hun zelfstandigheid en hoort sindsdien bij Rotterdam.

Ruth Ellerbroek, senior communicatie adviseur van rechtbank Rotterdam: ‘’Alleen zaken die niet vaak voorkomen, worden verplaatst naar Rotterdam. Dat zijn zaken als een meervoudige kamer waar gedetineerden bij betrokken zijn en bestuursrechtzaken. Onder eenvoudige zaken vallen familie- en kantonzaken.’’

Frits Bakker, voorzitter van de Raad voor de Rechtspraak, zegt dat de bezuinigingen oplopen van 32 miljoen euro volgend jaar tot 88 miljoen in 2020. In Nederland zijn er zes andere plaatsen waar rechtbanken alleen eenvoudige zaken behandelen. Het gaat om Alkmaar, Amelo, Assen, Lelystad, Maastricht en Zutphen.


De plannen worden begin september definitief vastgesteld.

Lees ook

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.