gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fors meer klanten bij Voedselbank: 'Komt omdat er niemand weggaat'

b226593517fd40908359c5cbbd152ee5.jpg

De klanten van de Voedselbank in Dordrecht zijn in een jaar tijd verdrievoudigd. Dit komt doordat er tijdens de coronacrisis geen uitstroomgesprekken konden plaats vinden, zegt de lokale afdeling van de Voedselbank. Er kwamen het afgelopen jaar wel nieuwe klanten, maar er kon niemand vertrekken.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Op 30 juni 2019 waren er 281 klanten die elke week één of twee voedselpakketten kregen, nu zijn dat er 375. De toename van 33,5 procent blijkt uit cijfers van databedrijf LocalFocus.

Normaal gesproken worden er ieder kwartaal gesprekken gehouden met klanten om te kijken of ze nog in aanmerking komen voor de Voedselbank. “Elk kwartaal is er een in- en uitstroom van ongeveer honderd mensen, maar tijdens de coronacrisis is de uitstroom nul gebleven” vertelt voorzitter Matthijs van Muijen. “De instroom is redelijk gelijk gebleven.”

Binnenkort begint de Voedselbank weer met de gesprekken en gaat het aantal klanten weer afnemen. De Voedselbank houdt altijd wel rekening met eventuele scenario’s, zegt Van Muijen. “Aan het begin van de coronacrisis hielden we rekening met de mogelijke gevolgen hiervan. Nu houden we al rekening met de economische crisis die hoogst waarschijnlijk gaat komen.”

Lees ook

yv2026412NKS02384.jpg

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.