gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fors meer klanten bij Voedselbank: 'Komt omdat er niemand weggaat'

b226593517fd40908359c5cbbd152ee5

De klanten van de Voedselbank in Dordrecht zijn in een jaar tijd verdrievoudigd. Dit komt doordat er tijdens de coronacrisis geen uitstroomgesprekken konden plaats vinden, zegt de lokale afdeling van de Voedselbank. Er kwamen het afgelopen jaar wel nieuwe klanten, maar er kon niemand vertrekken.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Op 30 juni 2019 waren er 281 klanten die elke week één of twee voedselpakketten kregen, nu zijn dat er 375. De toename van 33,5 procent blijkt uit cijfers van databedrijf LocalFocus.

Normaal gesproken worden er ieder kwartaal gesprekken gehouden met klanten om te kijken of ze nog in aanmerking komen voor de Voedselbank. “Elk kwartaal is er een in- en uitstroom van ongeveer honderd mensen, maar tijdens de coronacrisis is de uitstroom nul gebleven” vertelt voorzitter Matthijs van Muijen. “De instroom is redelijk gelijk gebleven.”

Binnenkort begint de Voedselbank weer met de gesprekken en gaat het aantal klanten weer afnemen. De Voedselbank houdt altijd wel rekening met eventuele scenario’s, zegt Van Muijen. “Aan het begin van de coronacrisis hielden we rekening met de mogelijke gevolgen hiervan. Nu houden we al rekening met de economische crisis die hoogst waarschijnlijk gaat komen.”

Lees ook

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.