gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fors meer klanten bij Voedselbank: 'Komt omdat er niemand weggaat'

b226593517fd40908359c5cbbd152ee5

De klanten van de Voedselbank in Dordrecht zijn in een jaar tijd verdrievoudigd. Dit komt doordat er tijdens de coronacrisis geen uitstroomgesprekken konden plaats vinden, zegt de lokale afdeling van de Voedselbank. Er kwamen het afgelopen jaar wel nieuwe klanten, maar er kon niemand vertrekken.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Op 30 juni 2019 waren er 281 klanten die elke week één of twee voedselpakketten kregen, nu zijn dat er 375. De toename van 33,5 procent blijkt uit cijfers van databedrijf LocalFocus.

Normaal gesproken worden er ieder kwartaal gesprekken gehouden met klanten om te kijken of ze nog in aanmerking komen voor de Voedselbank. “Elk kwartaal is er een in- en uitstroom van ongeveer honderd mensen, maar tijdens de coronacrisis is de uitstroom nul gebleven” vertelt voorzitter Matthijs van Muijen. “De instroom is redelijk gelijk gebleven.”

Binnenkort begint de Voedselbank weer met de gesprekken en gaat het aantal klanten weer afnemen. De Voedselbank houdt altijd wel rekening met eventuele scenario’s, zegt Van Muijen. “Aan het begin van de coronacrisis hielden we rekening met de mogelijke gevolgen hiervan. Nu houden we al rekening met de economische crisis die hoogst waarschijnlijk gaat komen.”

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.