Dordrecht, Netherlands

Forse daling zelfmoorden Dordrecht

Het aantal zelfdodingen in Dordrecht is in 2016 fors gedaald. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In heel Nederland is het aantal zelfmoorden juist licht gestegen.
Peter Tromp | 28 juni 2017 12:38 | Aangepast op 28 juni 2017 12:38
In 2016 pleegden in Dordrecht zes mensen zelfmoord. Het jaar ervoor waren dat er nog twaalf. Dat aantal komt overeen met het aantal zelfmoorden sinds 2012. Dordrecht wijkt daarmee af van het landelijke beeld. In heel het land nam het aantal mensen dat zichzelf van het leven beroofde toe met 23 tot 1894.

Opvallend is dat landelijk het aantal ouderen dat zelfmoord pleegde is toegenomen. In Dordrecht is de helft van het aantal zelfmoordplegers ouder dan 50 jaar.

Lees ook

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...

Zorgcomplex tijdelijk ontruimd vanwege stroomstoring

Appartementen van verzorgingstehuis De Prinsemarij aan de Nassauweg in Dordrecht zijn tijdelijk ontr...

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 miljoen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Miljoenendeal in de maak: raad stemt in met plan om Nedstaalterrein aan te kopen

De gemeente Alblasserdam gaat het voormalige Nedstaalterrein kopen met een lening van 28 miljoen eur...

Brandbrief aan Den Haag: 'Wees duidelijk over A27'

De gemeente Molenlanden doet een ‘dringende oproep’ aan de Tweede Kamer over de toekomst van de A27....

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...