Dordrecht, Netherlands

Forse investering in Zuid-Hollands spoornetwerk: 1 miljard voor 'Oude Lijn'

Het demissionaire kabinet gaat flink investeren om het spoor tussen Dordrecht en Leiden uit te gaan breiden. Naar het project 'Oude Lijn' gaat vanuit het Nationaal Groeifonds maximaal een miljard euro. Burgemeester Wouter Kolff noemt de investering "heel goed en belangrijk nieuws voor de Drechtsteden".
Corrado Francke | 9 april 2021 17:30 | Aangepast op 9 april 2021 17:30
Betere bereikbaarheid

Het spoor wordt specifiek tussen Schiedam en Delft verbreed: de uitbreiding zorgt volgens het Ministerie van Economische Zaken voor meer treinen, dus het beter bereikbaar worden van andere steden vanuit Dordt.

Het kabinet wil hiermee een bijdrage leveren aan het oplossen van knelpunten in het spoornetwerk en de bouw van in totaal 240.000 woningen in de Zuidelijke Randstad voor 2040 mogelijk maken.

Plan

Het verbreden van het spoor tussen Schiedam en Delft is onderdeel van het plan "Schaalsprong Metropolitaan OV en Verstedelijking Zuidelijke Randstad". Volgens het gehele plan wordt het hoofdspoor tussen Den Haag, Delft, Rotterdam en Dordrecht aangepast, worden er nieuwe stations gebouwd en wordt het bus- tram- en lightrailvervoer uitgebreid. 

Of ook de rest van het plan kan rekenen op steun, moet blijken tijdens de volgende financiële impulsen van het ministerie.


Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...