Dordrecht, Netherlands

Forse investering in Zuid-Hollands spoornetwerk: 1 miljard voor 'Oude Lijn'

Het demissionaire kabinet gaat flink investeren om het spoor tussen Dordrecht en Leiden uit te gaan breiden. Naar het project 'Oude Lijn' gaat vanuit het Nationaal Groeifonds maximaal een miljard euro. Burgemeester Wouter Kolff noemt de investering "heel goed en belangrijk nieuws voor de Drechtsteden".
Corrado Francke | 9 april 2021 17:30 | Aangepast op 9 april 2021 17:30
Betere bereikbaarheid

Het spoor wordt specifiek tussen Schiedam en Delft verbreed: de uitbreiding zorgt volgens het Ministerie van Economische Zaken voor meer treinen, dus het beter bereikbaar worden van andere steden vanuit Dordt.

Het kabinet wil hiermee een bijdrage leveren aan het oplossen van knelpunten in het spoornetwerk en de bouw van in totaal 240.000 woningen in de Zuidelijke Randstad voor 2040 mogelijk maken.

Plan

Het verbreden van het spoor tussen Schiedam en Delft is onderdeel van het plan "Schaalsprong Metropolitaan OV en Verstedelijking Zuidelijke Randstad". Volgens het gehele plan wordt het hoofdspoor tussen Den Haag, Delft, Rotterdam en Dordrecht aangepast, worden er nieuwe stations gebouwd en wordt het bus- tram- en lightrailvervoer uitgebreid. 

Of ook de rest van het plan kan rekenen op steun, moet blijken tijdens de volgende financiële impulsen van het ministerie.


Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...

Regiogenoten kennen eerste tegenstander op WK darts: 'Had slechter gekund'

Wesley Plaisier uit Hendrik-Ido-Ambacht neemt het in de eerste ronde van het WK darts op tegen Lukas...