gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foto-expositie Leerorkest Drechtsteden

1a078f722ce584cbb8b73a2479e4bae5

Fotograaf Huib Kooyker legde kinderen vast tijdens een les van het Leerorkest Drechtsteden op school . De foto’s worden tot 29 augustus getoond in de hal van het Stadskantoor.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De kinderen stralen op de foto’s het plezier uit dat ze aan samen muziek maken beleven. Het afgelopen jaar hebben vier scholen deelgenomen aan het programma van Leerorkest Drechtsteden. Daar komen er volgend schooljaar weer twee bij. Dat programma heeft ten doel om muziekonderwijs op de basisschool terug te brengen.

Kinderen in groep vijf tot en met groep acht krijgen wekelijks onder schooltijd een uur les van een muziekdocent. De kinderen oefenen in kleine groepjes met instrumenten van het symfonieorkest. Maandelijks is er dan een orkestrepetitie.


In elke nieuwe groep vijf wordt een nieuw orkest gestart, terwijl de anderen doorstromen naar het tweede, derde of vierdejaars orkest. Deze orkesten spelen bij grote orkestrepetities en uitvoeringen samen met de orkesten van andere scholen.

Lees ook

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.