gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foto-expositie Leerorkest Drechtsteden

1a078f722ce584cbb8b73a2479e4bae5

Fotograaf Huib Kooyker legde kinderen vast tijdens een les van het Leerorkest Drechtsteden op school . De foto’s worden tot 29 augustus getoond in de hal van het Stadskantoor.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De kinderen stralen op de foto’s het plezier uit dat ze aan samen muziek maken beleven. Het afgelopen jaar hebben vier scholen deelgenomen aan het programma van Leerorkest Drechtsteden. Daar komen er volgend schooljaar weer twee bij. Dat programma heeft ten doel om muziekonderwijs op de basisschool terug te brengen.

Kinderen in groep vijf tot en met groep acht krijgen wekelijks onder schooltijd een uur les van een muziekdocent. De kinderen oefenen in kleine groepjes met instrumenten van het symfonieorkest. Maandelijks is er dan een orkestrepetitie.


In elke nieuwe groep vijf wordt een nieuw orkest gestart, terwijl de anderen doorstromen naar het tweede, derde of vierdejaars orkest. Deze orkesten spelen bij grote orkestrepetities en uitvoeringen samen met de orkesten van andere scholen.

Lees ook

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.