gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foto-expositie Leerorkest Drechtsteden

1a078f722ce584cbb8b73a2479e4bae5

Fotograaf Huib Kooyker legde kinderen vast tijdens een les van het Leerorkest Drechtsteden op school . De foto’s worden tot 29 augustus getoond in de hal van het Stadskantoor.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De kinderen stralen op de foto’s het plezier uit dat ze aan samen muziek maken beleven. Het afgelopen jaar hebben vier scholen deelgenomen aan het programma van Leerorkest Drechtsteden. Daar komen er volgend schooljaar weer twee bij. Dat programma heeft ten doel om muziekonderwijs op de basisschool terug te brengen.

Kinderen in groep vijf tot en met groep acht krijgen wekelijks onder schooltijd een uur les van een muziekdocent. De kinderen oefenen in kleine groepjes met instrumenten van het symfonieorkest. Maandelijks is er dan een orkestrepetitie.


In elke nieuwe groep vijf wordt een nieuw orkest gestart, terwijl de anderen doorstromen naar het tweede, derde of vierdejaars orkest. Deze orkesten spelen bij grote orkestrepetities en uitvoeringen samen met de orkesten van andere scholen.

Lees ook

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.