gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Foutparkerende fietsers op station worden week lang goede kant op gestuurd

e6f71d3b72d4620b140bff7838953076

De nieuwe fietsenstalling bij Station Dordrecht wordt nog niet gebruikt zoals bedacht is. Veel fietsen staan op de verkeerde plek. Om de fietsenstalling netjes, opgeruimd, toegankelijk en veilig te houden worden gebruikers de komende week extra gewezen op het juist parkeren van je fiets.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Op de begane grond is plek voor scooters, brommers, bakfietsen en fietsen met een krat voorop. Met overige ‘normale’ fietsen en e-bikes moeten reizigers naar de eerste verdieping lopen, maar juist dat gaat vaak fout. Veel fietsers zetten hun tweewieler alsnog beneden neer.

"De plekken op de begane grond zijn nu snel vol door de verkeerd geparkeerde gewone fietsen. Daardoor worden andere, grote fietsen buiten de rekken en buiten de vakken geplaatst. Deze vallen om en geven een rommelige aanblik", laat ProRail weten.

Eerder haalde de gemeente Dordrecht om die reden al foutgeparkeerde fietsen weg. De fietsen zouden toen naar het Stadskantoor worden gebracht. Eigenaren zouden deze daar, tegen betaling van 25 euro, op kunnen halen. Het zomaar weghalen bleek echter niet te mogen, omdat de fietsenstalling geen openbaar terrein is. Handhavers gingen toen zelf aan de slag om de fietsen op de juiste plek te stallen.


ProRail is eigenaar van de fietsenstalling. Om reizigers met een gewone fiets en een e-bike ervan bewust te maken dat zij hun fiets boven moeten neerzetten, hebben de gemeente Dordrecht en ProRail voor komende week een zogeheten ‘inzwaaiweek’ georganiseerd. Van 06.00 uur tot 10.00 uur worden fietsers hier van maandag tot en met vrijdag door een team “met creatieve, grote handen” de juiste kant opgestuurd.

De fietsenstalling biedt plaats aan 880 fietsen. Dat zijn er ruim 1100 meer dan voorheen, dus een gebrek aan ruimte is er niet: "Er is genoeg plek", laat ProRail weten.

Lees ook

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.