Dordrecht, Netherlands

Fracties Zuid-Holland boos over aanpassing dienstregeling Qbuzz: ‘onacceptabel’

Vervoersmaatschappij Qbuzz maakte vorige week bekend dat ze de zomerregeling eerder inzet vanwege personeelstekort. Dat houdt in dat er vanaf aanstaande maandag minder treinen rijden op de MerwedeLingelijn. En ook dat bussen minder vaak worden ingezet. Twaalf fracties uit de provincie Zuid-Holland zijn het niet eens met de verslechtering van het openbaar vervoer in de Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem.
Marjolein Vos | 20 juni 2022 14:23 | Aangepast op 20 juni 2022 14:23
Twaalf partijen, onder aanvoering van de SP, vragen nu opheldering. “In een tijd waarin we juist veel meer mensen met het OV willen laten reizen, decimeert het OV in deze regio”, zegt SP fractievoorzitter Lies van Aelst. “Dit is een onacceptabele ontwikkeling die reizigers zal ontmoedigen met het OV te reizen, daarmee is het slecht voor het milieu en voor files.”

SP, D66, PVV, CU&SGP, CDA, GroenLinks, PvdA, VVD, PvdD, DENK en 50PLUS willen weten of de provincie toestemming gegeven heeft voor deze verslechtering van het vervoer, hoe de reizigers op de hoogte gesteld zijn en of Qbuzz zich wel aan de afspraken houdt met deze verslechtering. Ook willen de twaalf partijen weten of de krapte in personeel ook samenhangt met het personeelsbeleid en de inzet van flexwerkers in plaats van vaste krachten van Qbuzz. “Door deze verslechtering zouden we vele reizigers kwijt kunnen raken voor het OV, dit zou een negatieve spiraal kunnen veroorzaken waardoor er ook weer minder bussen rijden. Een hele onwenselijke ontwikkeling! We willen juist graag meer mensen in het OV waardoor er meer bussen en treinen rijden zodat we het OV nóg beter kunnen maken.”

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...