gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Freerunnen al drie jaar populair

0c46b92ce5bb901a95b26dbf088c3ac7

Een gymzaal vol attributen en dolenthousiaste kinderen. Woensdagmiddag konden bassischoolleerlingen helemaal los met muurflips, salto's en andere trucjes. Het was weer tijd om te freerunnen bij DVO.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Freerunnen is lelijk turnen", legt Patrick Piket van DVO uit. "Ze proberen altijd heel veel trucjes te doen, zonder te letten op netheid. Natuurlijk moet alles veilig blijven, dus oefenen we in de gymzaal. Normaal doe je het buiten."

Oorspronkelijk komt de sport uit Amerika en zo'n 7 jaar geleden kwam de sport naar Nederland en Patrick was meteen enthousiast over de sport. De eerste keer schoolsport freerunnen in Dordt volgde in 2016 en het succes wordt elk jaar groter.

Leuk sporten, dat is wat SchoolSport mee wil geven aan de kinderen. Daarnaast is het actief bezig zijn met je omgeving en zoeken naar uitdaging. In totaal doen er zo'n 360 kinderen mee tijdens 4 woensdagmiddagen freerunnen.

Lees ook

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.