gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Freerunnen al drie jaar populair

0c46b92ce5bb901a95b26dbf088c3ac7

Een gymzaal vol attributen en dolenthousiaste kinderen. Woensdagmiddag konden bassischoolleerlingen helemaal los met muurflips, salto's en andere trucjes. Het was weer tijd om te freerunnen bij DVO.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Freerunnen is lelijk turnen", legt Patrick Piket van DVO uit. "Ze proberen altijd heel veel trucjes te doen, zonder te letten op netheid. Natuurlijk moet alles veilig blijven, dus oefenen we in de gymzaal. Normaal doe je het buiten."

Oorspronkelijk komt de sport uit Amerika en zo'n 7 jaar geleden kwam de sport naar Nederland en Patrick was meteen enthousiast over de sport. De eerste keer schoolsport freerunnen in Dordt volgde in 2016 en het succes wordt elk jaar groter.

Leuk sporten, dat is wat SchoolSport mee wil geven aan de kinderen. Daarnaast is het actief bezig zijn met je omgeving en zoeken naar uitdaging. In totaal doen er zo'n 360 kinderen mee tijdens 4 woensdagmiddagen freerunnen.

Lees ook

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.