Dordrecht, Netherlands

Freerunnen al drie jaar populair

Een gymzaal vol attributen en dolenthousiaste kinderen. Woensdagmiddag konden bassischoolleerlingen helemaal los met muurflips, salto's en andere trucjes. Het was weer tijd om te freerunnen bij DVO.
Petra Scheurwater | 4 december 2019 16:42 | Aangepast op 4 december 2019 16:42
"Freerunnen is lelijk turnen", legt Patrick Piket van DVO uit. "Ze proberen altijd heel veel trucjes te doen, zonder te letten op netheid. Natuurlijk moet alles veilig blijven, dus oefenen we in de gymzaal. Normaal doe je het buiten."

Oorspronkelijk komt de sport uit Amerika en zo'n 7 jaar geleden kwam de sport naar Nederland en Patrick was meteen enthousiast over de sport. De eerste keer schoolsport freerunnen in Dordt volgde in 2016 en het succes wordt elk jaar groter.

Leuk sporten, dat is wat SchoolSport mee wil geven aan de kinderen. Daarnaast is het actief bezig zijn met je omgeving en zoeken naar uitdaging. In totaal doen er zo'n 360 kinderen mee tijdens 4 woensdagmiddagen freerunnen.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...