gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Freerunnen al drie jaar populair

0c46b92ce5bb901a95b26dbf088c3ac7

Een gymzaal vol attributen en dolenthousiaste kinderen. Woensdagmiddag konden bassischoolleerlingen helemaal los met muurflips, salto's en andere trucjes. Het was weer tijd om te freerunnen bij DVO.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Freerunnen is lelijk turnen", legt Patrick Piket van DVO uit. "Ze proberen altijd heel veel trucjes te doen, zonder te letten op netheid. Natuurlijk moet alles veilig blijven, dus oefenen we in de gymzaal. Normaal doe je het buiten."

Oorspronkelijk komt de sport uit Amerika en zo'n 7 jaar geleden kwam de sport naar Nederland en Patrick was meteen enthousiast over de sport. De eerste keer schoolsport freerunnen in Dordt volgde in 2016 en het succes wordt elk jaar groter.

Leuk sporten, dat is wat SchoolSport mee wil geven aan de kinderen. Daarnaast is het actief bezig zijn met je omgeving en zoeken naar uitdaging. In totaal doen er zo'n 360 kinderen mee tijdens 4 woensdagmiddagen freerunnen.

Lees ook

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.