gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Freerunnen al drie jaar populair

0c46b92ce5bb901a95b26dbf088c3ac7

Een gymzaal vol attributen en dolenthousiaste kinderen. Woensdagmiddag konden bassischoolleerlingen helemaal los met muurflips, salto's en andere trucjes. Het was weer tijd om te freerunnen bij DVO.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Freerunnen is lelijk turnen", legt Patrick Piket van DVO uit. "Ze proberen altijd heel veel trucjes te doen, zonder te letten op netheid. Natuurlijk moet alles veilig blijven, dus oefenen we in de gymzaal. Normaal doe je het buiten."

Oorspronkelijk komt de sport uit Amerika en zo'n 7 jaar geleden kwam de sport naar Nederland en Patrick was meteen enthousiast over de sport. De eerste keer schoolsport freerunnen in Dordt volgde in 2016 en het succes wordt elk jaar groter.

Leuk sporten, dat is wat SchoolSport mee wil geven aan de kinderen. Daarnaast is het actief bezig zijn met je omgeving en zoeken naar uitdaging. In totaal doen er zo'n 360 kinderen mee tijdens 4 woensdagmiddagen freerunnen.

Lees ook

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

PSX_20260529_191757

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.