gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht verpulvert Helmond Sport en bereikt unieke mijlpaal

e2a24f221590c43f3a4eafd1df4564de

FC Dordrecht heeft zondag een zorgeloze middag beleefd. De ploeg was Helmond Sport, dat de koppositie had kunnen heroveren, met 4-0 de baas. Dat leverde een bijzondere mijlpaal op: al een jaar ging geen enkel competitieduel in eigen stadion verloren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Exact een jaar geleden, op 10 november 2023, leed FC Dordrecht tegen Jong PSV (1-4) een zeldzame thuisnederlaag. Sindsdien hadden alleen SC Cambuur (0-3, beker) en FC Emmen (0-1, nacompetitie) nog wat te vieren in officiële duels.

Op papier zou de ploeg van Melvin Boel in ieder geval een lastige middag gaan beleven. De Brabanders verloren dit seizoen nog geen enkel uitduel, al kreeg de ploeg - net als FC Dordrecht - ook twee teleurstellingen te verwerken in de afgelopen weken.

Attractief begin
In het M-Scores Stadion moest blijken wie die tikjes beter kon verwerken. Het leverde in ieder geval een aantrekkelijke openingsfase op, met kansjes voor beide ploegen. Korede Osundina kwam namens de thuisclub dichtbij, maar zag zijn schot op het laatste moment geblockt worden door een Helmonder.

De juiste voorzet, waar de ploeg in het begin naarstig naar op zoek was, kwam vlak na het verstrijken van het openingskwartier. Jari Schuurman bediende Rocco Robert Shein, die met links voorgaf, waarna Jaden Slory bij de tweede paal de score opende: 1-0. Dat leverde voor de Feyenoord-huurling alweer zijn vijfde treffer op, terwijl Shein voor de vierde keer dit seizoen de assistgever was.

Shein vergeet te scoren
Helmond Sport, dat moest winnen om de koppositie te heroveren, had het knap lastig en mocht van geluk spreken dat FC Dordrecht na een halfuur de score niet verdubbelde. Shein had namelijk vrij baan naar de tweede treffer, maar schoot tegen verdediger Jonas Scholz die op heldhaftige wijze een tegengoal voorkwam.

Vlak na rust was het alsnog raak. Slory passeerde zijn tegenstander, gaf voor en zag hoe Helmond-middenvelder Enrik Ostrc de bal in eigen doel liep: 2-0. Een goal die FC Dordrecht, dat sowieso fris voor de dag kwam, een extra vertrouwensboost gaf.

Belangrijke goal Osundina
Waar de 'Kattenmeppers' aanvallend zwaar teleurstelden, deed de thuisclub er nog een schepje bovenop. Korede Osundina deed zichzelf én de ploeg een groot plezier door uit de draai de 3-0 binnen te schieten. Een belangrijke treffer voor de Feyenoord-huurling, die sinds de seizoensopener bij FC Emmen (1-2) niet meer had gescoord.

De Amerikaan zorgde daarmee niet voor de eindstand, want die volgde ruim een kwartier voor tijd. De Brabantse goalie Wouter van der Steen verslikte zich pijnlijk op een poging van Shein en zag de schade alleen maar groter worden: 4-0.

Bijzondere prestatie
Omdat FC Dordrecht-doelman Liam Bossin wél de nul hield, beleefde de ploeg een uitermate prettige zondag. Waarop het niet alleen de aansluiting terugvond met de Keuken Kampioen Divisie-top en de grootste zege boekte sinds februari vorig jaar, maar ook een unieke mijlpaal bereikte. Al een jaar thuis ongeslagen in competitieduels: had dat twee tot drie seizoenen geleden maar eens voorspeld...

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/87) Valk, M'Bemba (Van der Avert/87), Hilton; Van Vianen, Shein (Akmum/76), Schuurman (Amuzu/83); Osundina (Van der Sluijs/69), Haen (Zandbergen/76), Slory

Lees meer over:

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”