gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht verpulvert Helmond Sport en bereikt unieke mijlpaal

e2a24f221590c43f3a4eafd1df4564de

FC Dordrecht heeft zondag een zorgeloze middag beleefd. De ploeg was Helmond Sport, dat de koppositie had kunnen heroveren, met 4-0 de baas. Dat leverde een bijzondere mijlpaal op: al een jaar ging geen enkel competitieduel in eigen stadion verloren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Exact een jaar geleden, op 10 november 2023, leed FC Dordrecht tegen Jong PSV (1-4) een zeldzame thuisnederlaag. Sindsdien hadden alleen SC Cambuur (0-3, beker) en FC Emmen (0-1, nacompetitie) nog wat te vieren in officiële duels.

Op papier zou de ploeg van Melvin Boel in ieder geval een lastige middag gaan beleven. De Brabanders verloren dit seizoen nog geen enkel uitduel, al kreeg de ploeg - net als FC Dordrecht - ook twee teleurstellingen te verwerken in de afgelopen weken.

Attractief begin
In het M-Scores Stadion moest blijken wie die tikjes beter kon verwerken. Het leverde in ieder geval een aantrekkelijke openingsfase op, met kansjes voor beide ploegen. Korede Osundina kwam namens de thuisclub dichtbij, maar zag zijn schot op het laatste moment geblockt worden door een Helmonder.

De juiste voorzet, waar de ploeg in het begin naarstig naar op zoek was, kwam vlak na het verstrijken van het openingskwartier. Jari Schuurman bediende Rocco Robert Shein, die met links voorgaf, waarna Jaden Slory bij de tweede paal de score opende: 1-0. Dat leverde voor de Feyenoord-huurling alweer zijn vijfde treffer op, terwijl Shein voor de vierde keer dit seizoen de assistgever was.

Shein vergeet te scoren
Helmond Sport, dat moest winnen om de koppositie te heroveren, had het knap lastig en mocht van geluk spreken dat FC Dordrecht na een halfuur de score niet verdubbelde. Shein had namelijk vrij baan naar de tweede treffer, maar schoot tegen verdediger Jonas Scholz die op heldhaftige wijze een tegengoal voorkwam.

Vlak na rust was het alsnog raak. Slory passeerde zijn tegenstander, gaf voor en zag hoe Helmond-middenvelder Enrik Ostrc de bal in eigen doel liep: 2-0. Een goal die FC Dordrecht, dat sowieso fris voor de dag kwam, een extra vertrouwensboost gaf.

Belangrijke goal Osundina
Waar de 'Kattenmeppers' aanvallend zwaar teleurstelden, deed de thuisclub er nog een schepje bovenop. Korede Osundina deed zichzelf én de ploeg een groot plezier door uit de draai de 3-0 binnen te schieten. Een belangrijke treffer voor de Feyenoord-huurling, die sinds de seizoensopener bij FC Emmen (1-2) niet meer had gescoord.

De Amerikaan zorgde daarmee niet voor de eindstand, want die volgde ruim een kwartier voor tijd. De Brabantse goalie Wouter van der Steen verslikte zich pijnlijk op een poging van Shein en zag de schade alleen maar groter worden: 4-0.

Bijzondere prestatie
Omdat FC Dordrecht-doelman Liam Bossin wél de nul hield, beleefde de ploeg een uitermate prettige zondag. Waarop het niet alleen de aansluiting terugvond met de Keuken Kampioen Divisie-top en de grootste zege boekte sinds februari vorig jaar, maar ook een unieke mijlpaal bereikte. Al een jaar thuis ongeslagen in competitieduels: had dat twee tot drie seizoenen geleden maar eens voorspeld...

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/87) Valk, M'Bemba (Van der Avert/87), Hilton; Van Vianen, Shein (Akmum/76), Schuurman (Amuzu/83); Osundina (Van der Sluijs/69), Haen (Zandbergen/76), Slory

Lees meer over:

Lees ook

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.