gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht verpulvert Helmond Sport en bereikt unieke mijlpaal

e2a24f221590c43f3a4eafd1df4564de

FC Dordrecht heeft zondag een zorgeloze middag beleefd. De ploeg was Helmond Sport, dat de koppositie had kunnen heroveren, met 4-0 de baas. Dat leverde een bijzondere mijlpaal op: al een jaar ging geen enkel competitieduel in eigen stadion verloren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Exact een jaar geleden, op 10 november 2023, leed FC Dordrecht tegen Jong PSV (1-4) een zeldzame thuisnederlaag. Sindsdien hadden alleen SC Cambuur (0-3, beker) en FC Emmen (0-1, nacompetitie) nog wat te vieren in officiële duels.

Op papier zou de ploeg van Melvin Boel in ieder geval een lastige middag gaan beleven. De Brabanders verloren dit seizoen nog geen enkel uitduel, al kreeg de ploeg - net als FC Dordrecht - ook twee teleurstellingen te verwerken in de afgelopen weken.

Attractief begin
In het M-Scores Stadion moest blijken wie die tikjes beter kon verwerken. Het leverde in ieder geval een aantrekkelijke openingsfase op, met kansjes voor beide ploegen. Korede Osundina kwam namens de thuisclub dichtbij, maar zag zijn schot op het laatste moment geblockt worden door een Helmonder.

De juiste voorzet, waar de ploeg in het begin naarstig naar op zoek was, kwam vlak na het verstrijken van het openingskwartier. Jari Schuurman bediende Rocco Robert Shein, die met links voorgaf, waarna Jaden Slory bij de tweede paal de score opende: 1-0. Dat leverde voor de Feyenoord-huurling alweer zijn vijfde treffer op, terwijl Shein voor de vierde keer dit seizoen de assistgever was.

Shein vergeet te scoren
Helmond Sport, dat moest winnen om de koppositie te heroveren, had het knap lastig en mocht van geluk spreken dat FC Dordrecht na een halfuur de score niet verdubbelde. Shein had namelijk vrij baan naar de tweede treffer, maar schoot tegen verdediger Jonas Scholz die op heldhaftige wijze een tegengoal voorkwam.

Vlak na rust was het alsnog raak. Slory passeerde zijn tegenstander, gaf voor en zag hoe Helmond-middenvelder Enrik Ostrc de bal in eigen doel liep: 2-0. Een goal die FC Dordrecht, dat sowieso fris voor de dag kwam, een extra vertrouwensboost gaf.

Belangrijke goal Osundina
Waar de 'Kattenmeppers' aanvallend zwaar teleurstelden, deed de thuisclub er nog een schepje bovenop. Korede Osundina deed zichzelf én de ploeg een groot plezier door uit de draai de 3-0 binnen te schieten. Een belangrijke treffer voor de Feyenoord-huurling, die sinds de seizoensopener bij FC Emmen (1-2) niet meer had gescoord.

De Amerikaan zorgde daarmee niet voor de eindstand, want die volgde ruim een kwartier voor tijd. De Brabantse goalie Wouter van der Steen verslikte zich pijnlijk op een poging van Shein en zag de schade alleen maar groter worden: 4-0.

Bijzondere prestatie
Omdat FC Dordrecht-doelman Liam Bossin wél de nul hield, beleefde de ploeg een uitermate prettige zondag. Waarop het niet alleen de aansluiting terugvond met de Keuken Kampioen Divisie-top en de grootste zege boekte sinds februari vorig jaar, maar ook een unieke mijlpaal bereikte. Al een jaar thuis ongeslagen in competitieduels: had dat twee tot drie seizoenen geleden maar eens voorspeld...

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/87) Valk, M'Bemba (Van der Avert/87), Hilton; Van Vianen, Shein (Akmum/76), Schuurman (Amuzu/83); Osundina (Van der Sluijs/69), Haen (Zandbergen/76), Slory

Lees meer over:

Lees ook

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.