gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht verpulvert Helmond Sport en bereikt unieke mijlpaal

e2a24f221590c43f3a4eafd1df4564de

FC Dordrecht heeft zondag een zorgeloze middag beleefd. De ploeg was Helmond Sport, dat de koppositie had kunnen heroveren, met 4-0 de baas. Dat leverde een bijzondere mijlpaal op: al een jaar ging geen enkel competitieduel in eigen stadion verloren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Exact een jaar geleden, op 10 november 2023, leed FC Dordrecht tegen Jong PSV (1-4) een zeldzame thuisnederlaag. Sindsdien hadden alleen SC Cambuur (0-3, beker) en FC Emmen (0-1, nacompetitie) nog wat te vieren in officiële duels.

Op papier zou de ploeg van Melvin Boel in ieder geval een lastige middag gaan beleven. De Brabanders verloren dit seizoen nog geen enkel uitduel, al kreeg de ploeg - net als FC Dordrecht - ook twee teleurstellingen te verwerken in de afgelopen weken.

Attractief begin
In het M-Scores Stadion moest blijken wie die tikjes beter kon verwerken. Het leverde in ieder geval een aantrekkelijke openingsfase op, met kansjes voor beide ploegen. Korede Osundina kwam namens de thuisclub dichtbij, maar zag zijn schot op het laatste moment geblockt worden door een Helmonder.

De juiste voorzet, waar de ploeg in het begin naarstig naar op zoek was, kwam vlak na het verstrijken van het openingskwartier. Jari Schuurman bediende Rocco Robert Shein, die met links voorgaf, waarna Jaden Slory bij de tweede paal de score opende: 1-0. Dat leverde voor de Feyenoord-huurling alweer zijn vijfde treffer op, terwijl Shein voor de vierde keer dit seizoen de assistgever was.

Shein vergeet te scoren
Helmond Sport, dat moest winnen om de koppositie te heroveren, had het knap lastig en mocht van geluk spreken dat FC Dordrecht na een halfuur de score niet verdubbelde. Shein had namelijk vrij baan naar de tweede treffer, maar schoot tegen verdediger Jonas Scholz die op heldhaftige wijze een tegengoal voorkwam.

Vlak na rust was het alsnog raak. Slory passeerde zijn tegenstander, gaf voor en zag hoe Helmond-middenvelder Enrik Ostrc de bal in eigen doel liep: 2-0. Een goal die FC Dordrecht, dat sowieso fris voor de dag kwam, een extra vertrouwensboost gaf.

Belangrijke goal Osundina
Waar de 'Kattenmeppers' aanvallend zwaar teleurstelden, deed de thuisclub er nog een schepje bovenop. Korede Osundina deed zichzelf én de ploeg een groot plezier door uit de draai de 3-0 binnen te schieten. Een belangrijke treffer voor de Feyenoord-huurling, die sinds de seizoensopener bij FC Emmen (1-2) niet meer had gescoord.

De Amerikaan zorgde daarmee niet voor de eindstand, want die volgde ruim een kwartier voor tijd. De Brabantse goalie Wouter van der Steen verslikte zich pijnlijk op een poging van Shein en zag de schade alleen maar groter worden: 4-0.

Bijzondere prestatie
Omdat FC Dordrecht-doelman Liam Bossin wél de nul hield, beleefde de ploeg een uitermate prettige zondag. Waarop het niet alleen de aansluiting terugvond met de Keuken Kampioen Divisie-top en de grootste zege boekte sinds februari vorig jaar, maar ook een unieke mijlpaal bereikte. Al een jaar thuis ongeslagen in competitieduels: had dat twee tot drie seizoenen geleden maar eens voorspeld...

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/87) Valk, M'Bemba (Van der Avert/87), Hilton; Van Vianen, Shein (Akmum/76), Schuurman (Amuzu/83); Osundina (Van der Sluijs/69), Haen (Zandbergen/76), Slory

Lees meer over:

Lees ook

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”