gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fris FC Dordrecht verpulvert Helmond Sport en bereikt unieke mijlpaal

e2a24f221590c43f3a4eafd1df4564de

FC Dordrecht heeft zondag een zorgeloze middag beleefd. De ploeg was Helmond Sport, dat de koppositie had kunnen heroveren, met 4-0 de baas. Dat leverde een bijzondere mijlpaal op: al een jaar ging geen enkel competitieduel in eigen stadion verloren.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Exact een jaar geleden, op 10 november 2023, leed FC Dordrecht tegen Jong PSV (1-4) een zeldzame thuisnederlaag. Sindsdien hadden alleen SC Cambuur (0-3, beker) en FC Emmen (0-1, nacompetitie) nog wat te vieren in officiële duels.

Op papier zou de ploeg van Melvin Boel in ieder geval een lastige middag gaan beleven. De Brabanders verloren dit seizoen nog geen enkel uitduel, al kreeg de ploeg - net als FC Dordrecht - ook twee teleurstellingen te verwerken in de afgelopen weken.

Attractief begin
In het M-Scores Stadion moest blijken wie die tikjes beter kon verwerken. Het leverde in ieder geval een aantrekkelijke openingsfase op, met kansjes voor beide ploegen. Korede Osundina kwam namens de thuisclub dichtbij, maar zag zijn schot op het laatste moment geblockt worden door een Helmonder.

De juiste voorzet, waar de ploeg in het begin naarstig naar op zoek was, kwam vlak na het verstrijken van het openingskwartier. Jari Schuurman bediende Rocco Robert Shein, die met links voorgaf, waarna Jaden Slory bij de tweede paal de score opende: 1-0. Dat leverde voor de Feyenoord-huurling alweer zijn vijfde treffer op, terwijl Shein voor de vierde keer dit seizoen de assistgever was.

Shein vergeet te scoren
Helmond Sport, dat moest winnen om de koppositie te heroveren, had het knap lastig en mocht van geluk spreken dat FC Dordrecht na een halfuur de score niet verdubbelde. Shein had namelijk vrij baan naar de tweede treffer, maar schoot tegen verdediger Jonas Scholz die op heldhaftige wijze een tegengoal voorkwam.

Vlak na rust was het alsnog raak. Slory passeerde zijn tegenstander, gaf voor en zag hoe Helmond-middenvelder Enrik Ostrc de bal in eigen doel liep: 2-0. Een goal die FC Dordrecht, dat sowieso fris voor de dag kwam, een extra vertrouwensboost gaf.

Belangrijke goal Osundina
Waar de 'Kattenmeppers' aanvallend zwaar teleurstelden, deed de thuisclub er nog een schepje bovenop. Korede Osundina deed zichzelf én de ploeg een groot plezier door uit de draai de 3-0 binnen te schieten. Een belangrijke treffer voor de Feyenoord-huurling, die sinds de seizoensopener bij FC Emmen (1-2) niet meer had gescoord.

De Amerikaan zorgde daarmee niet voor de eindstand, want die volgde ruim een kwartier voor tijd. De Brabantse goalie Wouter van der Steen verslikte zich pijnlijk op een poging van Shein en zag de schade alleen maar groter worden: 4-0.

Bijzondere prestatie
Omdat FC Dordrecht-doelman Liam Bossin wél de nul hield, beleefde de ploeg een uitermate prettige zondag. Waarop het niet alleen de aansluiting terugvond met de Keuken Kampioen Divisie-top en de grootste zege boekte sinds februari vorig jaar, maar ook een unieke mijlpaal bereikte. Al een jaar thuis ongeslagen in competitieduels: had dat twee tot drie seizoenen geleden maar eens voorspeld...

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/87) Valk, M'Bemba (Van der Avert/87), Hilton; Van Vianen, Shein (Akmum/76), Schuurman (Amuzu/83); Osundina (Van der Sluijs/69), Haen (Zandbergen/76), Slory

Lees meer over:

Lees ook

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.