Dordrecht, Netherlands

Fusie Kunstmin en Bibelot

Kunstmin en Bibelot moeten fuseren en als één organisatie het Energiehuis gaan exploiteren. ToBe en Hollands Diep zijn dan huurders. Deze opzet is nodig om het beoogde centrum voor podiumkunsten gezond te maken.
Peter Tromp | 3 juni 2015 17:01 | Aangepast op 3 juni 2015 17:01
Die constructie moet een tekort van meer dan een half miljoen euro voorkomen. De huidige organisatiestructuur werkt niet. Dat concludeert Bureau Berenschot, dat onderzoek deed naar de problemen. Kunstmin en Bibelot hebben opdracht gekregen een fusie te onderzoeken en uit te werken. Nu is er een overkoepelende stichting die bestaat uit de drie directeuren van Kunstmin, Bibelot en ToBe. Er is te weinig samenwerking. De directeuren zijn vooral bezig met hun eigen organisaties.Het Energiehuis heeft flinke financiële problemen. Al maandenlang kan de huur niet worden betaald. De gemeente gaat ervan uit dat er dit hele jaar ook niets wordt betaald. In 2013 ontstond een tekort van 26.500 euro, vorig jaar was dat 418.500 en dit jaar ontstaat een tekort van 520.000 euro. Er lopen nog conflicten met restaurant Khotinsky en de Ticketservice. Als dat fout afloopt, kan het tekort voor dit jaar zelfs oplopen tot ruim acht ton.

De nieuwe fusie-organisatie gaat zowel Kunstmin als het Energiehuis exploiteren. Het is belangrijk dat er nieuwe huurders bij komen. De nieuwe opzet moet 1 juli volgend jaar starten.

Wethouder Sleeking zegt dat andere cultuurorganisatie niet op hoeven te draaien voor de verliezen van het Energiehuis.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...