Dordrecht, Netherlands

Fysiotherapeut in coronatijd: ‘We moeten creatief zijn’

In tijden van de coronacrisis ligt veel reguliere zorg grotendeels plat. Ook fysiotherapiepraktijk Phaedra heeft het lastig, zeker omdat zij net een nieuwe praktijk hebben geopend.
Corrado Francke | 14 april 2020 14:27 | Aangepast op 14 april 2020 14:27
“Het is heel anders dan wij gewend zijn, zeker omdat onze doelgroep een hele kwetsbare is: wij behandelen alleen maar mensen die kanker hebben of dit ooit hebben gehad”, zegt Karlijn van Wijngaarden, praktijkeigenaar van Phaedra.

De praktijk heeft wel een aantal manieren om mensen te kunnen helpen, maar creativiteit is hiervoor wel nodig. “Zo geven wij tips wat de mensen thuis kunnen doen, en door videobellen is het mogelijk om oefeningen te laten zien”, vertelt fysiotheraput Ilja Plaisier. “Wij kunnen dan zien hoe ze het uitvoeren, om ze op die manier te ondersteunen.”

Een therapie zoals lymfedrainage, waarbij met de handen of tape wordt gewerkt, is nu niet mogelijk om te doen. “Gelukkig zijn er wel manieren waarbij mensen bij henzelf een onderhoudsbehandeling kunnen doen of hoe hun partner dat kan doen”, legt Van Wijngaarden uit. “Bij een paar mensen is deze behandeling ook doorgezet en hebben wij ze hier wel gezien, maar wel onder strenge veiligheidseisen.”

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...