gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gaming marathon levert 2400 euro op voor Autisme Experience

324388b39461067a57a7990885363444.jpg

Bij de gaming marathon van vorige maand is 2400 euro opgehaald voor de Autisme Experience. Er werd 24 uur lang gegamed in Bibliotheek Aanzet en DOOR. Het bedrag kwam bij elkaar dankzij het die dag gespeelde Rubii Games.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Autisme Experience moet uiteindelijk een plek worden waar mensen beter leren begrijpen hoe het is om met autisme te leven, legt één van de initiatiefnemers Francesco Daniël uit. “We zijn hartstikke blij dat Rubii Games zo’n groot bedrag aan ons doneert, we zijn er heel veel mee van plan!” Autisme Experience zal hierover begin september meer bekend maken, zegt Francesco.

Cristiaan van der Stoep van Rubii Games was aanwezig bij de marathon. “Ik ben erg blij dat we dit bedrag als organisatie en met grote donateurs bij elkaar hebben gekregen. We hebben bij de marathon echt mensen samengebracht, en we gaan met dit bedrag nog flink verder uitpakken. Dus we zijn rete-enthousiast!”

De Autisme Experience wordt een centrum om meer te leren over mensen met autisme, zegt Francesco. “Dat moet natuurlijk niet heel zwaar zijn, maar juist positief en educatief. Er hangt vaak nog een negatieve sfeer rondom autisme, wij willen juist zorgen dat mensen op een leuke manier beter begrijpen wat autisme is.”

Wethouder Maarten Burggraaf is positief over het plan: “Het is nu kijken of en waar ze terecht kunnen in Dordrecht. Het zijn een heleboel mensen met verschillende expertises bij elkaar, dus in de basis zit het goed met de Autisme Experience. Ik zie echt toekomst voor dit concept.”

Lees ook

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.