gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gaming marathon levert 2400 euro op voor Autisme Experience

324388b39461067a57a7990885363444

Bij de gaming marathon van vorige maand is 2400 euro opgehaald voor de Autisme Experience. Er werd 24 uur lang gegamed in Bibliotheek Aanzet en DOOR. Het bedrag kwam bij elkaar dankzij het die dag gespeelde Rubii Games.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Autisme Experience moet uiteindelijk een plek worden waar mensen beter leren begrijpen hoe het is om met autisme te leven, legt één van de initiatiefnemers Francesco Daniël uit. “We zijn hartstikke blij dat Rubii Games zo’n groot bedrag aan ons doneert, we zijn er heel veel mee van plan!” Autisme Experience zal hierover begin september meer bekend maken, zegt Francesco.

Cristiaan van der Stoep van Rubii Games was aanwezig bij de marathon. “Ik ben erg blij dat we dit bedrag als organisatie en met grote donateurs bij elkaar hebben gekregen. We hebben bij de marathon echt mensen samengebracht, en we gaan met dit bedrag nog flink verder uitpakken. Dus we zijn rete-enthousiast!”

De Autisme Experience wordt een centrum om meer te leren over mensen met autisme, zegt Francesco. “Dat moet natuurlijk niet heel zwaar zijn, maar juist positief en educatief. Er hangt vaak nog een negatieve sfeer rondom autisme, wij willen juist zorgen dat mensen op een leuke manier beter begrijpen wat autisme is.”

Wethouder Maarten Burggraaf is positief over het plan: “Het is nu kijken of en waar ze terecht kunnen in Dordrecht. Het zijn een heleboel mensen met verschillende expertises bij elkaar, dus in de basis zit het goed met de Autisme Experience. Ik zie echt toekomst voor dit concept.”

Lees ook

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.