Dordrecht, Netherlands

Gans Elvis smoorverliefd

Ontroostbaar was Elvis toen twee weken geleden een hond zijn vrouwtje doodbeet in het Dordtse Park Merwestein. Parkwachter Nico Duindam deed een oproep voor een nieuwe vriendin. Met succes want vandaag kwam...... Priscilla !
Jordy Nijenhuis | 2 augustus 2018 17:50 | Aangepast op 2 augustus 2018 17:50
Tekst gaat door onder de video:


"Ik heb het niet verzonnen hoor", zegt Duindam, "Omwonenden van een vijver in Rotterdam noemden haar zo. We zijn haar donderdagmorgen gaan halen. Zij is juist haar mannetje kwijtgeraakt, dus dit is best bijzonder."

Als Priscilla 's middags uit de veewagen wandelt, komt Elvis meteen naar haar toe. De ganzen keutelen een beetje en gaan dan te water. Luttele minuten later zwemt het kersverse paar al gelukkig door het park. "En ik ben ook blij", zegt Duindam.

"Ik heb het voorspeld, want dit is bekend uit de dierenwereld. Ganzen vormen heel snel een nieuw paartje. Het is het beste medicijn tegen het verdriet van het verlies van een partner. Moet je die twee nou zien. Prachtig toch?"

De parkwachter is ook blij met alle hulp: "Van de mensen in Rotterdam, die me attent maakten op Priscilla en de gemeente Rotterdam en collega's daar die mee wilden werken tot natuurlijk de media. Het was mooie reclame voor het park."

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Voor het eerst sinds 2012 weer prijs: Johan de Witt-gymnasium wint NK Debatteren

Het debatteam van het Johan de Witt-gymnasium heeft de nationale titel binnengehaald op het NK Debat...

Lucinda Brand opnieuw sporter van het jaar bij Dordtse Sportuitblinkers

Dordtse sporters en coaches zijn maandagavond tijdens de Dordtse Sportuitblinkers verkiezing geëerd ...

Accepteer en praat over tegenslag: ‘Het leven is als mens leuker dan als held’

Hoe ga je om met tegenslag, verlies of druk als de buitenwereld van je verlangd dat je er altijd ben...