Dordrecht, Netherlands

Gans Elvis smoorverliefd

Ontroostbaar was Elvis toen twee weken geleden een hond zijn vrouwtje doodbeet in het Dordtse Park Merwestein. Parkwachter Nico Duindam deed een oproep voor een nieuwe vriendin. Met succes want vandaag kwam...... Priscilla !
Jordy Nijenhuis | 2 augustus 2018 17:50 | Aangepast op 2 augustus 2018 17:50
Tekst gaat door onder de video:


"Ik heb het niet verzonnen hoor", zegt Duindam, "Omwonenden van een vijver in Rotterdam noemden haar zo. We zijn haar donderdagmorgen gaan halen. Zij is juist haar mannetje kwijtgeraakt, dus dit is best bijzonder."

Als Priscilla 's middags uit de veewagen wandelt, komt Elvis meteen naar haar toe. De ganzen keutelen een beetje en gaan dan te water. Luttele minuten later zwemt het kersverse paar al gelukkig door het park. "En ik ben ook blij", zegt Duindam.

"Ik heb het voorspeld, want dit is bekend uit de dierenwereld. Ganzen vormen heel snel een nieuw paartje. Het is het beste medicijn tegen het verdriet van het verlies van een partner. Moet je die twee nou zien. Prachtig toch?"

De parkwachter is ook blij met alle hulp: "Van de mensen in Rotterdam, die me attent maakten op Priscilla en de gemeente Rotterdam en collega's daar die mee wilden werken tot natuurlijk de media. Het was mooie reclame voor het park."

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...