Dordrecht, Netherlands

Garageboxen Essenhof gaan niet door

De bouw van 78 garageboxen aan de Nieuweweg naast begraafplaats Essenhof gaat niet door. Het bezwaar van vastgoedondernemer Van Kleef tegen het weigeren van een vergunning is door de bezwaarschriftencommissie afgewezen.
Gert van der Steen | 23 augustus 2018 13:23 | Aangepast op 23 augustus 2018 13:23
De welstandscommissie had problemen met het plan om een complex met camperstallingen neer te zetten op het terrein waar vroeger een tuincentrum zat. Ze vonden garageboxen niet passen in het straatbeeld van de Nieuweweg, die een landelijk karakter heeft en bij het beeld van de begraafplaats.


Van Kleef tekende bezwaar aan omdat het project binnen het bestemmingsplan past. Daarom zou de welstandscommissie geen stem in het geheel hebben en had de gemeente gewoon de vergunning moeten afgeven.


De commissie oordeelde dat zo’n advies wel degelijk het weigeren van een vergunning als gevolg kan hebben.

Lees ook

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...