Dordrecht, Netherlands

Gaslek bij Chemours, brandweer probeert lek te dichten

Er stroomt een gas uit één van de pijpleidingen van chemiebedrijf Chemours. Vrijdagmiddag rond half 3 heeft zich bij de Freon-toren een ‘kleine’ lekkage voorgedaan van de stof waterstoffluoride, laat een woordvoerder van Chemours weten.
Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 20 juni 2025 16:23 | Aangepast op 20 juni 2025 16:23
Daarop is meteen alarm geslagen en is het gebied ontruimd. Hulpdiensten zijn uitgerukt om de situatie onder controle te krijgen, naast ambulance en politie is de brandweer aanwezig met een gespecialiseerd gaspakkenteam. Dat team wordt doorgaans ingezet om problemen met gevaarlijke stoffen op te lossen.

Uit voorzorg zijn zeven mensen door ambulancemedewerkers onderzocht en zij maken het goed, laat de woordvoerder weten. Vooralsnog is er volgens de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid geen gevaar voor de omgeving. De lekkage zou alleen binnen het Chemoursterrein voor overlast zorgen.

De oorzaak van het incident is een lekkende pomp. De lekkage is verminderd door het afschakelen van de fabrieken. De brandweer is nog op het terrein aanwezig. Dit is wat er tot nu toe bekend is. Nadere updates zullen zo spoedig mogelijk worden gedeeld.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Gaslek bij Chemours, brandweer probeert lek te dichten

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 20 jun 2025 16:23

Gokverslaafde overvalt bedrijf om enorme schuld af te lossen: eis 3 jaar cel

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jun 2025 08:00

Lees ook

Wel dakloos, niet in beeld: ‘Ik kreeg geen tegemoetkoming voor de kinderopvang’

Marianne uit Papendrecht raakt vier jaar geleden samen met haar twee jonge kinderen dakloos. Ze verk...

VV Heerjansdam 80 jaar: ‘Eerst de koeienvlaaien opruimen, dan voetballen’

De Duitse bezetter is pas twee dagen het land uit, of in Heerjansdam wordt op 13 juni 1945 de plaat...

Plons! Tweehonderd fanatiekelingen halen zwemmedaille na vierdaagse

“Een goede week”, noemt John van Heteren het. De vierdaagse van zwemvereniging Door Water Fit is met...

Tropische temperaturen trotseren? Niet in de ijshal bij de show van DDD

Eén keer in de vijf jaar pakt Kunstrijvereniging De Drechtsteden Dordrecht groots uit met een eigen ...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: ontmoet de stadsbeiaardier en zijn bijzondere instrument

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad moet presentator Ad van den Herik voor zijn gebruikelijk...

FC Dordrecht vindt in Jong AZ'er tweede zomerse aanwinst

Jurre van Aken is de tweede zomeraanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige vleugelverdediger komt tran...