Dordrecht, Netherlands

Gaslekkage op het Bagijnhof, winkels ontruimd

In een winkelpand aan het Bagijnhof is rond 10:15 uur een gaslekkage ontstaan. De hulpdiensten hebben de winkelpanden rondom het pand waarin het lek zit ontruimd en het Bagijnhof afgesloten voor het verkeer.
Robert van Loon | 9 april 2019 11:00 | Aangepast op 9 april 2019 11:00
“Er zijn werkzaamheden geweest in een leegstaand pand, bij die werkzaamheden is de gasleiding geraakt", vertelt Arjan Boer, woordvoerder van Veiligheidsregio Zuid-Holland-Zuid. "Het is een gasleiding die we niet zo makkelijk kunnen afsluiten door de hoofdkraan dicht te draaien. Daarom hebben we Stedin gevraagd die de gasleiding van buitenaf gaat afsluiten.”


Netbeheerder Stedin heeft de gasleiding aan beide kanten afgesloten. De brandweer gaat in de ontruimde panden meten of er gas hangt en deze ventileren. Volgens een getuige is het personeel van de C&A opgevangen bij de mediamarkt.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Oud-burgemeester zit vast voor bezit kinderporno

Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. zit vast voor het bezit van kinderporno. De 77-ja...

112-nieuws: brand in gaskachel en chauffeur overleden

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een woning aan de Krommedijk in Dordrecht...

De Stemming in Hardinxveld-Giessendam: ‘Er is hier niet zo veel aan cultuur’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe massaclaim tegen Chemours op komst: 'Stoppen, opruimen en schade vergoeden'

Omwonenden van chemiereus Chemours, verenigd in de stichting 'PFAS Vrij Green Claim', stappen naar d...

Gezocht: extra plekken voor mogelijke azc's in deze gemeente

De gemeente Molenlanden vraagt inwoners opnieuw om hulp in de zoektocht naar nieuwe plekken voor mog...

Raad voelt opnieuw niks voor zero-emissiezone: 'Wereldvreemd plan'

Een zero-emissiezone in de Dordtse binnenstad is opnieuw van de baan. Het initiatiefvoorstel van Gro...