Dordrecht, Netherlands

Gastenhuis voor dementerenden in december open

School Vest wordt omgebouwd tot Gastenhuis voor dementerenden. Een zorginstelling waar kleinschalige thuis- en 24-uurszorg wordt geboden. Een zorgechtpaar woont hier bij in.
Petra Scheurwater | 31 augustus 2016 17:47 | Aangepast op 31 augustus 2016 17:47
De verbouwing van het monumentale pand is in volle gang. Omdat het een monument is worden alle originele elementen zoveel mogelijk intact gehouden. Zo zullen hoge plafonds en een eigen badkamer elke appartement kenmerken.

Het Gastenhuis wordt gekenmerkt als open instelling, maar in overleg met de families en mantelzorgers staat voor alle stadia van dementie de deur open. Eventueel zou ook een gezonde partner in het Gastenhuis kunnen wonen.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...