Zwangere zwerfkatten of gevonden kittens worden regelmatig opgevangen in het streekdierentehuis in Dordrecht. Maar het kan moeilijk zijn om de kittens daar aan mensen te laten wennen. “De kittens die van straat komen zijn vaak heel angstig van mensen, of leren dat gedrag aan van hun moeder. Dat maakt het adoptieproces lastiger”, vertelt een medewerker van Louterbloemen.
Louterbloemen is dan ook blij met de hulp van tientallen gastgezinnen in de streek. “Bij de gastgezinnen kunnen de kittens al wennen aan televisies en stofzuigers. Maar ook aan mensen. En ze moeten nog alles leren, zoals zindelijk worden en een krabpaal gebruiken”, aldus een medewerker. De kittens verblijven bij hun tijdelijke oppas tot ze negen maanden oud zijn. In die tijd krijgen de gezinnen alles van Louterbloemen, van speelgoed tot zand voor de kattenbak.
Een nieuwe kans
Mieke voedt momenteel maar liefst vijf kittens én hun moeder op. “Zij was al op straat bevallen. De moederpoes was erg verwilderd en de kittens waren drie weken oud, toen ze werden gevonden”, vertelt zij.
Moederpoes, of Nerys, zoals ze inmiddels is gedoopt, was volgens Mieke een uitdaging om te socialiseren: “Het is een lief beestje, maar ze had dat contact gemist toen ze jong was. In het begin kon ik haar helemaal niet benaderen, maar nu loopt ze overal in het huis achter me aan”.
Door de inspanning van Mieke maakt ook Nerys over een tijdje een goede kans om geadopteerd te worden door een nieuw gezin.
Iets goeds doen
De meeste gastgezinnen beginnen niet meteen met vijf kittens en een moeder, maar Mieke is inmiddels professioneel ‘kittenmoeder’: “Ik heb door de jaren heen al meerdere kittens opgevoed. Ik wilde het al heel lang, maar ik werkte fulltime. Toen het een periode niet zo goed met me ging en ik thuis zat, heb ik mijzelf toch aangemeld. Ik wilde iets goeds doen, maar ik haalde er zelf ook veel uit.”
Mieke heeft overigens niet alleen kittens, maar ook andere hulpbehoevende katten te logeren gehad. “Ik heb het afgelopen jaar een paar maanden een kat met suikerziekte gehad, die begon met die medicatie. En ook wel eens een jonge kat wiens beentje was geamputeerd, die weer moest leren lopen. Allemaal lieve beestjes, die daarna goed terecht zijn gekomen.”
Leuker dan Netflix
Volgens Mieke is de kittens opvoeden niet alleen goed voor de dieren, maar ook gewoon erg leuk. “Het is leuker dan Netflix. Ik kan uren naar die kittens kijken, ze doen soms zulke grappige dingen terwijl ze de wereld verkennen.”
Over een paar maanden nodigt Mieke nieuwe baasjes uit om te komen kijken. Dan hoopt ze dat alle katten geadopteerd worden. “Ik ben blij dat ik de beestjes heb kunnen helpen een goede start te maken.”