gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gastvrijer Dordt over water

484203e70191a11590cdbfa26d031a7d

Gastvrijer Dordt over water is de titel van een motie die door Beter voor Dordt en VVD is ingediend in de raad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Herman van der Graaf en Rolin den Heijer, die de motie namens hun partijen opstelden, vinden dat er voor de recreatievaart in Dordrecht nauwelijks aantrekkelijke aanlegplaatsen zijn te vinden. Afmeren om een hapje te eten in de stad ligt dan niet voor de hand.

In de motie wordt gevraagd om het toegangsverbod voor de recreatievaart in de Wolwevershaven op te heffen. Er zouden meer aanlegsteigers moeten komen in de Voorstraatshaven en daar moeten ook de onderwaterdrempels worden verwijderd. 

Die drempels zijn ooit aangelegd als waterkering. Die functie hebben ze allang niet meer, maar ze zorgen jaarlijks voor veel schade. De drempels onder de Wijnbrug en de Leuvebrug liggen maar 50 cm onder NAP. Schade aan de schroef kan uiterst gevaarlijk zijn, omdat de haven uitkomt op een van de drukst bevaren kruispunten van Europa. 

Overigens bleek ‘s avonds in de commissievergadering dat de drempels voor de zomer zullen worden verwijderd. Dat is in overleg met het waterschap besloten.

Lees ook

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

ArtikelbijFoto

Geschokte reacties op geheime verplaatsing lichamen: 'Luguber en respectloos'

Verontwaardiging in Dubbeldam vanwege het nieuws dat 21 lichamen in 2020 vanaf de begraafplaats in de Dordtse wijk naar begraafplaats Essenhof zijn versleept. Nabestaanden wisten hier niets van en daarnaast is door administratieve rompslomp niet duidelijk welke lichamen er zijn verplaatst.

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.