gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gastvrijer Dordt over water

484203e70191a11590cdbfa26d031a7d

Gastvrijer Dordt over water is de titel van een motie die door Beter voor Dordt en VVD is ingediend in de raad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Herman van der Graaf en Rolin den Heijer, die de motie namens hun partijen opstelden, vinden dat er voor de recreatievaart in Dordrecht nauwelijks aantrekkelijke aanlegplaatsen zijn te vinden. Afmeren om een hapje te eten in de stad ligt dan niet voor de hand.

In de motie wordt gevraagd om het toegangsverbod voor de recreatievaart in de Wolwevershaven op te heffen. Er zouden meer aanlegsteigers moeten komen in de Voorstraatshaven en daar moeten ook de onderwaterdrempels worden verwijderd. 

Die drempels zijn ooit aangelegd als waterkering. Die functie hebben ze allang niet meer, maar ze zorgen jaarlijks voor veel schade. De drempels onder de Wijnbrug en de Leuvebrug liggen maar 50 cm onder NAP. Schade aan de schroef kan uiterst gevaarlijk zijn, omdat de haven uitkomt op een van de drukst bevaren kruispunten van Europa. 

Overigens bleek ‘s avonds in de commissievergadering dat de drempels voor de zomer zullen worden verwijderd. Dat is in overleg met het waterschap besloten.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.