gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gastvrijer Dordt over water

484203e70191a11590cdbfa26d031a7d

Gastvrijer Dordt over water is de titel van een motie die door Beter voor Dordt en VVD is ingediend in de raad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Herman van der Graaf en Rolin den Heijer, die de motie namens hun partijen opstelden, vinden dat er voor de recreatievaart in Dordrecht nauwelijks aantrekkelijke aanlegplaatsen zijn te vinden. Afmeren om een hapje te eten in de stad ligt dan niet voor de hand.

In de motie wordt gevraagd om het toegangsverbod voor de recreatievaart in de Wolwevershaven op te heffen. Er zouden meer aanlegsteigers moeten komen in de Voorstraatshaven en daar moeten ook de onderwaterdrempels worden verwijderd. 

Die drempels zijn ooit aangelegd als waterkering. Die functie hebben ze allang niet meer, maar ze zorgen jaarlijks voor veel schade. De drempels onder de Wijnbrug en de Leuvebrug liggen maar 50 cm onder NAP. Schade aan de schroef kan uiterst gevaarlijk zijn, omdat de haven uitkomt op een van de drukst bevaren kruispunten van Europa. 

Overigens bleek ‘s avonds in de commissievergadering dat de drempels voor de zomer zullen worden verwijderd. Dat is in overleg met het waterschap besloten.

Lees ook

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

moestuininbraak

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.