gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gastvrijer Dordt over water

484203e70191a11590cdbfa26d031a7d

Gastvrijer Dordt over water is de titel van een motie die door Beter voor Dordt en VVD is ingediend in de raad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Herman van der Graaf en Rolin den Heijer, die de motie namens hun partijen opstelden, vinden dat er voor de recreatievaart in Dordrecht nauwelijks aantrekkelijke aanlegplaatsen zijn te vinden. Afmeren om een hapje te eten in de stad ligt dan niet voor de hand.

In de motie wordt gevraagd om het toegangsverbod voor de recreatievaart in de Wolwevershaven op te heffen. Er zouden meer aanlegsteigers moeten komen in de Voorstraatshaven en daar moeten ook de onderwaterdrempels worden verwijderd. 

Die drempels zijn ooit aangelegd als waterkering. Die functie hebben ze allang niet meer, maar ze zorgen jaarlijks voor veel schade. De drempels onder de Wijnbrug en de Leuvebrug liggen maar 50 cm onder NAP. Schade aan de schroef kan uiterst gevaarlijk zijn, omdat de haven uitkomt op een van de drukst bevaren kruispunten van Europa. 

Overigens bleek ‘s avonds in de commissievergadering dat de drempels voor de zomer zullen worden verwijderd. Dat is in overleg met het waterschap besloten.

Lees ook

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

speld-768x511

Karoline Prins ontvangt zilveren gemeentespeld voor inzet voor kwetsbare moeders en baby’s

Karoline Prins heeft de zilveren gemeentespeld van Papendrecht ontvangen. Burgemeester Margreet van Driel reikte de onderscheiding uit als blijk van waardering voor haar uitzonderlijke en jarenlange inzet voor kwetsbare vrouwen, moeders en baby’s.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.