gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gastvrijer Dordt over water

484203e70191a11590cdbfa26d031a7d

Gastvrijer Dordt over water is de titel van een motie die door Beter voor Dordt en VVD is ingediend in de raad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Herman van der Graaf en Rolin den Heijer, die de motie namens hun partijen opstelden, vinden dat er voor de recreatievaart in Dordrecht nauwelijks aantrekkelijke aanlegplaatsen zijn te vinden. Afmeren om een hapje te eten in de stad ligt dan niet voor de hand.

In de motie wordt gevraagd om het toegangsverbod voor de recreatievaart in de Wolwevershaven op te heffen. Er zouden meer aanlegsteigers moeten komen in de Voorstraatshaven en daar moeten ook de onderwaterdrempels worden verwijderd. 

Die drempels zijn ooit aangelegd als waterkering. Die functie hebben ze allang niet meer, maar ze zorgen jaarlijks voor veel schade. De drempels onder de Wijnbrug en de Leuvebrug liggen maar 50 cm onder NAP. Schade aan de schroef kan uiterst gevaarlijk zijn, omdat de haven uitkomt op een van de drukst bevaren kruispunten van Europa. 

Overigens bleek ‘s avonds in de commissievergadering dat de drempels voor de zomer zullen worden verwijderd. Dat is in overleg met het waterschap besloten.

Lees ook

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.