gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geboorte aangeven in ASz

Voortaan kunnen baby’s die geboren worden in het Albert Schweitzer ziekenhuis ter plekke worden aangegeven.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Tweemaal per week is bij de geboortebalie van geboortecentrum Rhena een medewerker van het Stadskantoor aanwezig, speciaal voor geboorteaangiftes. Voorlopig is deze mogelijkheid er op maandagochtend van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdagmiddag van 12.00 tot 15.00 uur. Wel moet er een afspraak worden gemaakt bij de ontvangstbalie.

De aangifte wordt via een beveiligde verbinding verstuurd naar de Stadswinkel, waar hij wordt verwerkt. De geboorteakte komt ter plaatse uit de printer rollen. Als het initiatief een succes is zal de openstelling worden uitgebreid.

Wethouder Karin Lambrechts zal bij de eerste openstelling op donderdag 18 juni aanwezig zijn voor de eerste aangifte.

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.