Dordrecht, Netherlands

Geboorteaangifte kan nu ook digitaal

Kersverse ouders hoeven nu niet meer naar het stadskantoor te komen om de geboorte van hun spruit aan te geven. Vanwege de coronacrisis en de bijbehorende richtlijnen heeft de gemeente geregeld dat dit nu ook digitaal kan.
Marjolein Vos | 31 maart 2020 11:56 | Aangepast op 31 maart 2020 11:56
Ouders moeten binnen drie dagen na de geboorte aangifte doen in de gemeente waar hun kind is geboren. Dat gaat nu ook vanuit huis en dat is in deze tijden van sociale afstand wel zo fijn. Het digitale geboorteloket is 24 uur per dag open en te vinden op de geboorteaangifte-pagina op de gemeentelijke websites, zo laat de gemeente Dordrecht weten.

Er zitten nog wel een paar voorwaarde aan verbonden. Ouders kunnen alleen digitaal geboorteaangifte doen als één van beide ouders de Nederlandse nationaliteit heeft en beide ouders in dezelfde gemeente wonen. Daarnaast is een geboorteverklaring van een arts of verloskundige nodig. Inloggen gaat via DigiD van één van de ouders. Als er sprake is van erkenning vooraf, dan is er ook een akte van erkenning nodig. In alle andere gevallen moet er persoonlijk aangifte worden gedaan op het stadskantoor.

Digitaal geboorteaangifte doen kan vanaf vandaag, dinsdag 31 maart, al in Dordrecht en andere Drechtsteden.

In Hardinxveld-Giessendam en Papendrecht is het mogelijk vanaf 6 april. 

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Deze gemeente stopt met het maaien om bomen heen

De gemeente Molenlanden maait geen gras meer dat direct om bomen heen ligt in grasvelden. Zo moet ma...

Met overleden vrouw in gedachten, start Cor zijn fietspelgrimage

Een fietstocht van meer dan 2500 kilometer. Cor van den Boef uit Ridderkerk gaat die uitdaging aan. ...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...