gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Participand

Het ParticiPand aan de Lelsstraat in Alblasserdam

Streekomroep

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op

De gebruikers van het pand, waaronder het Odensehuis en een kunstatelier, hebben verschillende brandbrieven aan de raad geschreven. Daarin schrijven zij bijvoorbeeld dat het vertrouwen dat zij hadden in de gemeente geschonden is. Zo wordt er verwezen naar het raadsbesluit van maart dit jaar om PartciPand juist te laten voortbestaan. Dat besluit hield ook in dat er geïnvesteerd zou worden in uitgesteld onderhoud, verhuizing van partijen naar ParticiPand en duurzaamheid.

Dat zou allemaal gebeuren onder de vlag van de Coöperatie ParticiPand in oprichting. Dat samenwerkingsverband van gebruikers zegt ‘voortvarend aan de slag’ te zijn gegaan , met onder meer de voorbereiding en uitvoering van inpandige verhuizingen. “Dit alles in goed vertrouwen dat de gemaakte afspraken conform de besluitvorming zouden worden uitgevoerd”, merken de briefschrijvers op.

LEES OOK: Loden tijden voor Wilhelm Tell want gemeente overweegt sluiting clubgebouw

De coöperatie toont begrip voor het feit dat de financiële situatie van de gemeente tot bezuinigingen dwingt en toont zich ook bereid om mee te denken. Zo stelt zij voor de investering in duurzaamheid ter waarde van 1 miljoen euro uit te stellen. Ook zou er flink bezuinigd kunnen worden op de exploitatiekosten van het gebouw: vanaf 2027 zou dat 60.000 tot 80.000 euro per jaar kunnen opleveren.

'Al veel geïnvesteerd'
Het Odensehuis en atelier Miekas schrijven ook in hun brieven verrast te zijn. “Na de besluitvorming dit voorjaar zijn wij als Odensehuis voortvarend aan de slag gegaan met onze eigen interne verhuizing binnen ParticiPand. Daar hebben we ook behoorlijk in geïnvesteerd”, aldus het inloophuis voor mensen met dementie.

“Vrijwilligers hebben hier wekenlang ook vele uren in gestoken. Dat dreigt nu eigenlijk voor niets te zijn geweest”, besluit het bestuur van het Odensehuis.

Atelier Miekas vraagt de gemeenteraad om de maatschappelijke functie van het atelier te erkennen. “Binnen mijn atelier is kunst geen doel op zich, maar een middel voor persoonlijke ontwikkeling. Door creatief bezig te zijn ontdekken mensen dat zij meer kunnen dan zij denken”, stelt de briefschrijver. Je moet kunst hier zien als maatschappelijke investering, is de conclusie

De Alblasserdamse gemeenteraad neemt op 10 november een besluit over het voorstel.

Lees ook

nk2026102893A09535

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.